Tenis

Forum o wszystkich dyscyplinach sportu z wyłączeniem piłki nożnej.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 02 lip 2013, 21:37
Już jutro wielki hit Janowicz-Kubot!!
http://www.sportowefakty.pl/tenis/36810 ... omment_box
Dziś Isia pokonała Chinkę Na Li 7:6,4:6,6:2 i jest w półfinale,gdzie zagra z Sabine Lisicki. W drugim półfinale Filipkens- Bartoli.
http://www.sportowefakty.pl/tenis/36813 ... -polfinale
Kapitalny mecz Polki, grała po prostu niesamowicie w defensywie,odbijała niemal każdą piłkę, ja miałem wrażenie,że ona jest tym murem,a nie Chinka. Naprawdę ,że ona wytrzymała to kondycyjnie,bo biegała zwłaszcza w pierwszym secie znacznie więcej od Chinki, ale dała kłam w mojej ocenie temu,że jest źle przygotowana fizycznie, to trzeci pojedynek Isi trzysetowy i trzeci zwycięski,a co najważniejsze nie było widać tego,że Chinka wczoraj grała 55 minut ,a Isia ponad 2 godziny. Dlatego ja od tej strony obaw nie mam ,bo skoro udało się Isi zregenerować i wygrać to naprawdę ciężkie spotkanie,gdzie Chinka pomimo naprawdę bardzo niekorzystnego wyniku nie odpuszczała do końca, za co ja mam do niej olbrzymi szacunek i sympatię. Bardzo ciepłe pożegnanie na koniec o tym świadczy. Ale wracając do meczu to dla mnie to co zrobiła Isia w pierwszym secie było niesamowite,ona wyciągnęła właściwie przegranego seta , obroniła cztery piłki setowe,a następnie wyszła z 3-5 na 7:5 w tie-breaku- w tym secie musiała cały czas gonić , wytrzymała to psychicznie. Martwi ta noga tylko,oby to nie było nic groźnego.
Środa:
Polsat Sport od godz 14:00 (kort numer 1)

Novak Djoković (Serbia, 1) - Tomas Berdych (Czechy, 7)
Jerzy Janowicz (Polska, 24) - Łukasz Kubot (Polska)

Polsat Sport Extra od 14:00 (kort centralny)

David Ferrer (Hiszpania, 4) - Juan Martin del Potro (Argentyna, 8)
Andy Murray (Wielka Brytania, 2) - Fernando Verdasco (Hiszpania)
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 03 lip 2013, 20:40
JERZY JANOWICZ- ŁUKASZ KUBOT 7:5,6:4,6:4 W "POLSKIM ĆWIERĆFINALE " WIMBLEDONU!! JEZRY JANOWICZ ZOSTAŁ W PIERWSZYM W HISTORII TENISISTĄ , KTÓRY ZAGRA W PÓŁFINALE WIELKIEGO SZLEMA !!
Meczu nie widziałem : pozostaje opis http://www.sportowefakty.pl/tenis/36823 ... lodzianina
Wielkie brawa dla obu, wygrał tenisista dziś lepszy,ale z tego co czytam to i Kubot zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Droga Polaków do tego 1/4:
Kubot:
1 runda-Łukasz Kubot (Polska) - Igor Andriejew (Rosja) 6:1, 7:5, 6:2
2 runda Łukasz Kubot (Polska) - Steve Darcis (Belgia) walkower
3 runda-Łukasz Kubot (Polska) - Benoît Paire (Francja, 25) 6:1, 6:3, 6:4
4 runda: Łukasz Kubot (Polska) - Adrian Mannarino (Francja) 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4
Janowicz:
1 runda-Jerzy Janowicz (Polska, 24) - Kyle Edmund (Wielka Brytania, WC) 6:2, 6:2, 6:4
2 runda-Jerzy Janowicz (Polska, 24) - Radek Štěpánek (Czechy) 6:2, 5:3 i krecz
3 runda:Jerzy Janowicz (Polska, 24) - Nicolás Almagro (Hiszpania, 15) 7:6(6), 6:3, 6:4
4 runda-Jerzy Janowicz (Polska, 24) - Jürgen Melzer (Austria) 3:6, 7:6(1), 6:4, 4:6, 6:4
Jutro swój półfinał rozegra Agnieszka Radwańska . Będzie to drugi mecz na korcie centralnym od godziny 14.00
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 12 paź 2013, 13:46
1. Jaki był to sezon dla Agnieszki Radwańskiej
Co prawda sezon nie dobiegł końca. Został jeszcze turniej Mistrzyń, jednak nie wiedząc czy znajdę wtedy czas postanowiłem już teraz zrobić wzorem poprzedniego roku podsumowanie sezonu Agnieszki Radwańskiej.Wpis zostanie uzupełniony o ewentualny turniej mistrzyń. Oto jak przedstawiały się tegoroczne starty naszej najlepszej tenisistki:
3 zwycięstwa( Auckland, Sydney,Seul)
1 finał(Stenford)
5 półfinałów(Doha, Miami,Wimbledon, Toronto Pekin)
6 ćwierćfinałów( Australian Open,Dubaj, Rolland Garros, Carlsbad, Cincinnati, Tokio)
4 runda-2( Indian Wells, US Open)
3 runda-0
2 runda-2 ( Madryt, Rzym)
1 runda-1 (Eastbourne)
W sumie rozegranych 20 turniejów , w meczach 56-16.
W zeszłym roku było dla porównania tak( z uwzględnieniem turnieju Masters):
3 zwycięstwa ( Dubaj,Miami, Bruksela)

2 finały ( Wimbledon, Tokio)

5 półfinałów ( Sydney, Doha, Sttutgart,Madryt,Stambuł-Masters)

6 ćwierćfinałów ( Australian Open, Indian Wells, Kuala Lumpur-wycofała się z turnieju, Montreal, Cincinnati,Pekin)

4 runda-1 ( US Open)

3 runda-1( Roland Garros)

2 runda-2( Rzym,New Heaven)

1 runda -2( Eastbourne, Londyn-Igrzyska Olimpijskie)
w sumie 22 turnieje, w meczach 59-19.
W liczbach jak się okazuje zeszły sezon był bardzo podobny do obecnego. Agnieszka obecny sezon zakończy podobną liczbą zwycięstw jak i porażek. Najprawdopodobniej podobnie jak w zeszłym roku odniesie najprawdopodobniej trzy zwycięstwa( końcowy triumf w Stambule byłby mega sensacją).
To był bardzo trudny sezon dla Agnieszki Radwańskiej. Po najlepszym w karierze sezonie 2012 musiała udowodnić,że wyniki osiągnięte w zeszłym roku to nie był przypadek i weszła już na stałe do czołówki najlepszych tenisistek. Bardzo wysoko powiesiła sobie poprzeczkę. Można porownać osiągnięcia Radwańskiej w poszczególnych turniejach i okazuje się,że w porównaniu z zeszłym sezonie poprawiła swoje rezultaty w Sydney, Rolland Garros, Toronto( w zeszłym roku panie grały w Montrealu,ale to ten sam turniej-Rogers Cup) i Pekinie.
Takie same rezulataty jak w zeszłym roku zanotowała w Australian Open- 1/4, Rzymie-2 runda,Eastbourne-1 runda, US Open- 4 runda, Cincinnati- 1/4(tu jednak warto zaznaczyć okoliczność jaką było wycofanie się Agnieszki Radwańskiej z turnieju z powodu pogrzebu dziadka).
W pozostałych turniejach,w których brała udział zarówno w 2012 r jak i w 2013 Agnieszka nie zdołała obronić wywalczonych przed rokiem punktów.
Ten rok był zatem dobrym rokiem w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej. Polka przez cały sezon wbrew przewidywaniom wielu krytyków utrzymała 4 lokatę w rankingu WTA. Warto wspomnieć,że ani w tym roku nie zajmowała wyższej,ani niższej lokaty. Jednak sama lista turniejów, w których wygrała sprzed roku i obecna pokazuje,że choć liczbowo wygląda to niemal identycznie to jednak gdyby spojrzeć na ranking Race to Agnieszka ma mniej wywalczonych punktów i turniej Masters raczej nie sprawi,żeby na końcu sezonu Isia wywalczyła 7400 punktów jak miało to miejsce przed rokiem,czyli jakościowo był to słabszy sezon.

2.Czym Radwańska najmocniej zaskoczyła pozytywnie, a czym negatywnie?
Agnieszka najmocniej zaskoczyła pozytywnie swoim występem na Rolland Garros. Polka nigdy nie była w Paryżu w 1/4 i fatalny występ w turniejach poprzedzających tegoroczną edycję nie zapowiadał, że Polka osiągnie tu najlepszy rezultat w dotychczasowej seniorskiej karierze.
Co do drugiej części pytania to uważam,że w tym sezonie takiej rzeczy nie było. Na pewno można mówić o niedosycie i nie wykorzystaniu wielkiej szansy na wygranie pierwszego wielkiego szlema w seniorskiej karierze podczas Wimbledonu kiedy to sensacyjnie w 1/4 zabrakło wielkiej trójki -Sereny, Azarenki i Szarapowej. Jednak uważam,że turniej w Londynie był udany.W końcu jak na razie jedynie na Wimbledonie Agnieszka przebrnęła fazę 1/4 w wielkim szlemie.

3. Co Radwańska może poprawić przed kolejnym sezonem?
Odpowiedź identyczna jak przed rokiem.
W mojej ocenie wciąż najsłabszym punktem Radwańskiej jest drugi serwis
,który nadal jest kopalnią punktów dla przeciwniczek. Inna sprawa to
uważam,że Isia musi się wzmocnić mentalnie i wierzyć w swoje możliwości.
Bywa,że w sytuacjach kryzysowych Isia zwalnia rękę, serwuje bardzo
słabo,krótko. To wyróżnia największych,że w takich sytuacjach potrafią
pokazać wyciągnąć z rękawa swoje najlepsze zagrania. Agnieszka cały czas powinna się wzmacniać pod względem fizycznym i pracować nad tym,żeby być zawodniczką bardziej ofensywną i móc nieco szybciej kończyć wymiany. Kluczem do tego jest jak najszybsze dojście do siatki,więc serwis jest kluczowy w mojej ocenie.

4. Czy w przyszłym sezonie Radwańska wygra któryś z turniejów wielkoszlemowych?
Można powtórzyć to samo co przed rokiem

Nie wiem. Mocno w nią wierzę. Osobiście największe szanse daję jej w Australian Open oraz w Wimbledonie. Moim zdaniem kluczem do
osiągnięcia tego celu jest wysoka pozycja w rankingu- w pierwszej
czwórce oraz odrobina szczęścia w losowaniu i ułożeniu się drabinki
turniejowej. Dodając do tej wypowiedzi sprzed roku ten rok pokazał,że same okoliczności nie pomogą. Isia musi spełnić warunki zawarte w punkcie nr 3 ,czyli serwis i ofensywa,żeby szybciej kończyć wymiany i być tą zawodniczką, która sama kreuje grę,a nie czeka na błędy przeciwniczek. Zbyt bierna postawa kilka razy w tym sezonie odebrała jej cenne zwycięstwa.
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 18 paź 2013, 23:21
Mamy coraz wiecej utalentowanej młodzieży w polskim tenise. Teraz w Luksembourgu zaszalala Katarzyna Piter i dla niej pierwsza setka coraz bliżej. Meczów nie widziałem osobiście ale jak czytam miejscowe gazety to wszyscy bija jej wielkie brawa. Moze i nie ma warunków to bycia na topie kobiecego tenisa ale ... wola walki , zwyciestwa i chec pokazania sie, jest u niej wielka ! Wielka brawa dla niej, kto wie co jeszcze pokaze !
Let's hope for the best and prepare for the worst ...
Administrator
Administrator
Gadu-Gadu:
8422281
PostNapisane: 22 paź 2013, 11:35
Już za późno dla niej. Nie będzie gwiazdą. Może być co najwyżej taką solidną średniaczką. 22 lata to już dosyć sporo jak na kobiecy tenis ;)
TyperTeam
TyperTeam
Gadu-Gadu:
62370933
PostNapisane: 22 sty 2014, 08:50
wislok napisał(a):14. Czy w przyszłym sezonie Radwańska wygra któryś z turniejów wielkoszlemowych?
Można powtórzyć to samo co przed rokiem

Nie wiem. Mocno w nią wierzę. Osobiście największe szanse daję jej w Australian Open oraz w Wimbledonie.

Radwańska pokonała w ćwierćfinale Azarenkę :!:

A Kubot też jest w półfinale w grze podwójnej!

Szok!

wislok dawaj komenta..
ZAGŁĘBIE LUBIN-FORUM
fanpage ZaglebieLubinNet
www.mkszaglebie.pl
www.ocb03.pl
www.zaglebie.org
ZAGŁĘBIE LUBIN-ARKA GDYNIA-ZAWISZA BYDGOSZCZ-ODRA OPOLE-FALUBAZ-POLONIA BYTOM
Obrazek
TyperTeam
TyperTeam
Gadu-Gadu:
62370933
PostNapisane: 26 sty 2014, 04:41
:D Nie, że bym twierdził, że Lubin górą :D , ale co tam podzielę się! Dolny Śląsk rządzi a w roli głównej Łuki Kubot :!: 8-)
ZAGŁĘBIE LUBIN-FORUM
fanpage ZaglebieLubinNet
www.mkszaglebie.pl
www.ocb03.pl
www.zaglebie.org
Obrazek
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 15 lut 2014, 12:39
Gratulacje dla Ł. Kubota. To pierwszy wielki Szlem od czasów W. Fibaka -czyli od 1978r. W ostatnich latach mieliśmy cztery szanse,ale nie udawało się.
Uważam,że zwycięstwo nad Azarenką może być przełomowym momentem w karierze Agnieszki Radwańskiej. Tym razem jeszcze nie wyszło. Ale jestem bardzo zadowolony, Polka zagrała kapitalnie przeciw Białorusince,a teraz jest na dobrej drodze by wygrać duży turniej w Doha,
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 10 sie 2014, 20:41
Agnieszka Radwańska wygrała turniej Rogers Cup w Montrealu w finale pokonując Venus Williams 6:4, 6:2. Poniżej zamieszczam komentarz, który napisałem co prawda po półfinałowym pojedynku Agnieszki Radwańskiej na portalu sportowefakty.pl, ale mógłbym go powtórzyć i dzisiaj.
Kapitalny mecz Isi. Nie mam absolutnie żadnych uwag. Polka bardzo dobrze serwowala, znakomicie się poruszała na korcie, dobrze funkcjonowało to co troszkę ostatnio szwankowało, czyli dropszoty i loby. Znakomita gra defensywna- wręcz niewyobrażalne piłki potrafiła Agnieszka wyciągać z głębokiej obrony.. Isia z najlepszej strony:) Isia z najlepszych spotkań jakie w życiu widziałem w jej wykonaniu. Metamorfoza Agnieszki w ciągu kilku dni po prostu przeogromna. Bardzo ważna wygrana nad mocną wymagającą rywalką

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 22 sie 2014, 12:51
Janowicz robi z siebie gwiazdę i ofiarę. Raz coś mu tam udało się wygrać i to by było na tyle w jego temacie...

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 03 lip 2017, 15:47
Dzisiaj udało mu się znowu coś tam ciekawego pokazać :)
TyperTeam
TyperTeam
Gadu-Gadu:
62370933
PostNapisane: 14 lip 2017, 10:50
Jutro (15 lipiec) Łukasz Kubot w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo zagra w Finale Wimbledonu!!!
Rywalami będzie austriacko-chorwacki debel Oliver Marach i Mate Pavić.
Oby się udało wygrać..!
ZAGŁĘBIE LUBIN-FORUM
fanpage ZaglebieLubinNet
www.mkszaglebie.pl
www.ocb03.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 26 lip 2017, 22:24
Piękny był ten finał, na prawdę piękny. Sytuacja wciąż zmieniała się jak w kaleidoskopie, w niektórych momentach sam byłem bliski zwątpienia. A dodatkowe emocje, bo mnie trochę poniósł patriotyzm i nie małą kwotę postawiłem na Forbet, że Kubot i Melo będą mieli drugi tytuł wielkoszlemowy na swoim koncie. W ostatnim secie moje nerwy były już na bardzo zaawansowanym poziomie :D Ale dobrze, piękne widowisko, piękne zwycięstwo. Teraz US Open. Myślę, że panowie mają bardzo duże szanse, żeby i tutaj zawojować cały turniej.

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 13 sie 2017, 22:21
Zgadzam się, że finał był piękny! Tyle wrażen! :D
Poprzednia strona

Powrót do Sport