Ogólnie o mediach sportowych

Sport w telewizji, radiu, prasie. Dziennikarze sportowi i ich wpadki.
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 10 lip 2009, 10:12
mika napisał(a):
piastdp napisał(a):W dzisiejszych wiadomościach w SPORCIE wystąpił nasz kolega user Wiesio jako fachowiec od MS 2010 ! Brawo, szkoda ze nas nie zareklamował :P

W TVP1 po wieczornych wiadomościach?

No fakt szkoda że nie wystąpił w koszulce z adresem forum ; )

Dokładnie po wiadomościach :D
Let's hope for the best and prepare for the worst ...
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 lip 2009, 12:03
No widziałem:) Ale nie wiedziałem,że to jest Wiesio :)
EDIT:
Znalazłem ten materiał
http://sport.tvp.pl/pilka-nozna/mundial ... na-mundial
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 01 sie 2009, 19:37
Przez najbliższe sezony ligę niemiecką polscy telewidzowie będą mogli śledzić na antenie Eurosport 2. Z tej okazji nadawca popularnych kanałów sportowych szykuje niespodziankę w postaci transmisji HD.W przyszłym tygodniu na antenie kanału Eurosport 2 rusza nowy sezon Bundesligi. Niemiecka piłka nożna na antenie stacji będzie gościła przez najbliższe trzy sezony. W październiku 2008 roku Grupa Eurosport podpisała odpowiednią umowę z DFL Sports Enterprises.

Eurosport mecze Bundesligi może pokazywać w 22 krajach (m.in. w Polsce). Na potrzeby niemieckiej ligi w tych krajach ma zostać przygotowana lokalna wersja stacji - Europsort 2 Bundesliga. Wiele wskazuje na to, ze mecze będzie można oglądać także w jakości HD na antenie Europsort 2 Bundesliga HD - obecnie trwają testy nowego kanału w systemach kodowania wykorzystywanych przez telewizję "n" oraz Cyfrę+ . Prawdopodobnie kanał pojawi się u operatorów, którzy w swojej ofercie posiadają Eurosport HD.

W przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja Grupy Europsort zapowiadająca nowy sezon Bundesligi (start od 7 sierpnia). Wtedy zostaną zaprezentowane szczegóły nowej oferty stacji.

Wiadomo, że uczta w Europsort 2 ma rozpoczynać się w piątki o godzinie 20 magazynem zapowiadającym kolejkę Bundesligi. Tuż po nim będzie transmitowany jeden z meczów. W sobotę i niedziele Europsort 2 na żywo pokaże po dwa mecze Bundesligi (o godzinie 15.30 oraz około godziny 18). Weekend zakończy magazyn podsumowujący kolejkę. W poniedziałkowe wieczory stacja będzie pokazywała na żywo mecz drugiej ligi niemieckiej.

Jak zwykle pełny profesjonalizm ze strony Eurosportu. Tylko nie wiem czy z tej okazji potrzebne są nowe kanały.
Dobra informacja dla kibiców piłkarskich. Sportowy kanał telewizyjny nSport zdecydował się pokazać czwartkowy mecz eliminacyjny do Ligi Europejskiej z udziałem Legi Warszawa.minacje do Ligi Europejskiej na razie nie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród stacji telewizyjnych, które nie chcą ich transmitować. Nadawcy tłumaczą się, że mimo iż w rozgrywkach biorą udział polskie drużyny nie są to atrakcyjne spotkania dla mediów.

Dlatego stacje starają się inwestować tylko w niektóre, ciekawsze spotkania. Dlatego już w czwartek (6 sierpnia 2009 roku około godziny 20) widzowie kanału nSport dostępnego w ofercie telewizji "n" oraz Telewizji na kartę będą mieli okazje zobaczyć rewanżowe spotkanie III rundy eliminacji Ligi Europejskiej: Legia Warszawa - Broendby Kopenhaga.

Przypomnijmy, że prawa do pokazywania rozgrywek Ligi Europejskiej wykupiła Telewizja Polsat . Kontrakt nie zakłada natomiast pokazywania meczów eliminacyjnych, w tym przypadku nadawcy muszą porozumieć się z klubami.

W końcu nSport pokaże coś "na żywo". Naprawdę już można było się porzygać tymi retransmisjami LM i PP. Nie będę oglądał,ale mój dziadek i owszem :)
Prawa Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra w sezonie 2009/10 :

Rozgrywki międzynarodowe:
Liga Mistrzów - do sezonu 2011/12 (sublicencja z nSport, w relacji bezpośredniej środowe spotkanie)
Liga Europejska - do sezonu 2011/12 (monopolista)
Eliminacje MŚ 2010

Rozgrywki w krajach europejskich:
Liga rosyjska
Liga holenderska (prawa do spotkań najlepszych/najbardziej utytułowanych zespołów - PSV, Ajax, Feyenord)
Liga szkocka
Liga włoska (prawa do 10 zespołów, z drugiej połowy tabeli Serie A)
Puchar Niemiec
Puchar Francji

Retransmisje rozgrywek w krajach europejskich w ramach kanałów klubowych :
Man Utd TV
Liverpool TV
Chelsea TV
Arsenal TV
Barca TV

Negocjacje:
Puchar Polski (rozstrzygnięcie ofert na początku sierpnia).

Podsumowanie:
Nowości w ofercie programowej z porównaniem do poprzedniego sezonu:
Liga Mistrzów, Liga Europejska.

Brak w ofercie programowej z porównaniem do poprzedniego sezonu:
Liga grecka
Coca - Cola Championship (2. liga angielska) - spotkania na antenie SportKlub.
Puchar Ekstraklasy (prawdopodobnie likwidacja rozgrywek).

To tak w ramach naszej dyskusji prowadzonej na poprzedniej stronie tematu.Bardzo dobra oferta Polsatu.
TyperTeam
TyperTeam

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 01 sie 2009, 22:35
Dzisiaj TVP Sport pokazał na żywo mecz Pogoń Szczecin - GKS Katowice wygrany przez szczecinian 3-0. Oby więcej pokazali.
Administrator
Administrator
Gadu-Gadu:
8422281
PostNapisane: 02 sie 2009, 08:23
wislok napisał(a):
Przez najbliższe sezony ligę niemiecką polscy telewidzowie będą mogli śledzić na antenie Eurosport 2. Z tej okazji nadawca popularnych kanałów sportowych szykuje niespodziankę w postaci transmisji HD.W przyszłym tygodniu na antenie kanału Eurosport 2 rusza nowy sezon Bundesligi. Niemiecka piłka nożna na antenie stacji będzie gościła przez najbliższe trzy sezony. W październiku 2008 roku Grupa Eurosport podpisała odpowiednią umowę z DFL Sports Enterprises.

Eurosport mecze Bundesligi może pokazywać w 22 krajach (m.in. w Polsce). Na potrzeby niemieckiej ligi w tych krajach ma zostać przygotowana lokalna wersja stacji - Europsort 2 Bundesliga. Wiele wskazuje na to, ze mecze będzie można oglądać także w jakości HD na antenie Europsort 2 Bundesliga HD - obecnie trwają testy nowego kanału w systemach kodowania wykorzystywanych przez telewizję "n" oraz Cyfrę+ . Prawdopodobnie kanał pojawi się u operatorów, którzy w swojej ofercie posiadają Eurosport HD.

W przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja Grupy Europsort zapowiadająca nowy sezon Bundesligi (start od 7 sierpnia). Wtedy zostaną zaprezentowane szczegóły nowej oferty stacji.

Wiadomo, że uczta w Europsort 2 ma rozpoczynać się w piątki o godzinie 20 magazynem zapowiadającym kolejkę Bundesligi. Tuż po nim będzie transmitowany jeden z meczów. W sobotę i niedziele Europsort 2 na żywo pokaże po dwa mecze Bundesligi (o godzinie 15.30 oraz około godziny 18). Weekend zakończy magazyn podsumowujący kolejkę. W poniedziałkowe wieczory stacja będzie pokazywała na żywo mecz drugiej ligi niemieckiej.

Jak zwykle pełny profesjonalizm ze strony Eurosportu. Tylko nie wiem czy z tej okazji potrzebne są nowe kanały.

nowe kanały w tym przypadku sa potrzebne, bo musza ograniczyc zasieg Eurosportu 2 na kraje w ktorych wykupili prawa do Bundesligi. Z fresztą to będzie tak, ze obecny ESP2 bedzie zastąpiony wersją z Bundesligą.

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 02 sie 2009, 11:47
Tak samo było (a może nadal jest) z Premiership w Rumunii dodajże gdzie też na potrzeby transmisji tej ligi stworzono lokalną wersję Eurosportu 2. U nas nie dość że obejrzymy tak jak w Sportklubie 5 meczów jednego weekendu Bundesligi to jeszcze w jakości HD.

Dodam jeszcze że fani lekkoatletyki mogą być zadowoleni. Rozpoczynające się 15 sierpnia MŚ z Berlina będzie można obejrzeć w Eurosport i Eurosport HD, w TVP Sport i TVP HD, a także na kanałach ARD i ZDF oraz z Astry na ARD HD i ZDF HD. Zwłaszcza na tych dwóch ostatnich jakość obrazu powinna wbijać w fotel.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 02 sie 2009, 17:49
Dodam,że Ci co mają tylko zwykłe anteny będą mogli zobaczyć MŚ w TVP2(w godzinach 19.00-20.05) oraz w TVP INFO(20.10-21.45). Pierwszy raz MŚ nie są podzielone pomiędzy dwie główne anteny TVP,a właśnie na TVP INFO będzie można obejrzeć większą cześć transmisji i to w najlepszym czasie antenowym.
Administrator
Administrator
Gadu-Gadu:
8422281
PostNapisane: 02 sie 2009, 20:06
Za to wolą dawać na głównych antenach powtórki seriali. Wspaniała polityka TVP.
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 02 sie 2009, 21:01
Łukasz napisał(a):Za to wolą dawać na głównych antenach powtórki seriali. Wspaniała polityka TVP.

Raczej wspaniały target TVP. Widocznie większe zainteresowanie jest powtórkami seriali niż LA.

Start Forum: 4 SIERPNIA 2002
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 03 sie 2009, 10:21
Łukasz napisał(a):Za to wolą dawać na głównych antenach powtórki seriali. Wspaniała polityka TVP.

Tak samo jak Polsat . TVP INFO jest raczej dostępna,więc ja nie widzę kłopotu,zwłaszcza,że będę śledził na Eurosporcie,bo nie będę skakał po kanałach. :D Dobrze,że TVP w ogóle daje MŚ w LA na antenach otwartych. Po tym co się dzieje w kwestii meczów polskich ekip w europucharach już nic nie dziwi.
11 i 12 sierpnia TVP2 pokaże mecze towarzyskie polskich koszykarzy z Chorwatami.
Rozpoczął się kolarski Tour de Pologne. Relacje można śledzić w TVP1 ,TVP SPORT i TVP Polonia codziennie do soboty w godz. 16.10-18.15.
TyperTeam
TyperTeam

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 03 sie 2009, 14:13
Dzisiaj o godz. 19.00 na TVP Sport można obejrzeć mecz I ligi polskiej Górnik Zabrze - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 03 sie 2009, 14:23
Kibi napisał(a):Dzisiaj o godz. 19.00 na TVP Sport można obejrzeć mecz I ligi polskiej Górnik Zabrze - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Następnym razem napisz w temacie o TVP. Jak piszesz coś na temat jedej stacji to napisz w temacie danej stacji. Tak jest ładniej i przyjemniej :)
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 05 sie 2009, 19:33
Wystartowało pierwsze w Polsce radio sportowe :!: Jest to inicjatywa Jacka Bąka. Na razie radio nadaje tylko w internecie,ale już złożony został wniosek o nadanie częstotliwości do KRRiT. http://www.toksport.pl/
Administrator
Administrator
Gadu-Gadu:
8422281
PostNapisane: 06 sie 2009, 16:17
Takie radio przydało by sie w eterze. Póki co zostaje nam tylko Polskie Radio.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 06 sie 2009, 21:41
Pozwolę sobie zamieścić fragment wywiadu Jacka Bąka dla Dziennika dotyczącego radia TokSport.
Założył pan pierwsze w Polsce sportowe radio - TokSport, które zacznie nadawać od jutra. Traktuje pan to jako hobby czy poważną inwestycję?

Jacek Bąk: Podchodzę do tego jak najbardziej poważnie i jestem podekscytowany samym projektem. Przecież czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było. Sportowe radio to bardzo fajny pomysł, który znakomicie funkcjonuje w całej Europie. Jak mój wspólnik Andrzej Łukaszewicz powiedział mi, że w Polsce nikt na to jeszcze nie wpadł, to byłem zdziwiony. Rynek mediów jest przecież u nas bardzo mocno rozwinięty.

Zna się pan na tym?

Szybko się uczę, poza tym miałem z wami, czyli mediami, do czynienia przez całą karierę. Wiem, o co w tym chodzi, wiem, jak należy robić show, wiem, że musi być ciekawie.

Na razie będziecie nadawać w internecie. To szczyt marzeń?

A skąd! Złożyliśmy aplikację do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie nam częstotliwości w Krakowie i liczę, że ją szybko otrzymamy. Docelowo zamierzamy być największą opiniotwórczą i informacyjną stacją ogólnopolską.

Będziecie wykorzystywać pana wizerunek do promocji czy woli pan stać z boku?

Wiele lat gram w piłkę i myślę, że jestem w miarę rozpoznawalny, dlatego szkoda by było nie skorzystać z takiej możliwości przyciągnięcia słuchaczy. Poza tym myślę, że naszym dziennikarzom łatwiej będzie zrobić jakiś ekskluzywny wywiad czy dotrzeć do informacji, jeśli będzie wiadomo, że są ode mnie. Mam naprawdę sporo kontaktów w świecie piłki, będę pomagać.

Sądzi pan, że szybko zrobi na radiu dobry interes?

Nie wiem, jak będzie, projekt mi się podoba i nie podchodzę do niego tylko i wyłącznie jako do zysku. Muszę myśleć o nowych zajęciach. Za rok nie będę już grać w piłkę, trzeba coś w życiu robić. Szczerze mówiąc, w pewnym momencie gra w piłkę zaczyna się już nudzić.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 18 sie 2009, 19:20
"Sport jeszcze raz dowiódł, że jest nieprzewidywalny i nie można dzielić medali przed zawodami" - tak radio "Echo Moskwy" skomentowało sensacyjne wyniki konkursu skoku o tyczce kobiet podczas mistrzostwach świata w Berlinie.

Klęskę dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej i dwukrotnej mistrzyni świata Jeleny Isinbajewej rozgłośnia określiła jako "smutną wiadomość".

Żadna z rosyjskich stacji telewizyjnych nie prowadziła w poniedziałek bezpośredniej relacji z Berlina. Kanał Sport powtarzał wieczorem niedzielny piłkarski mecz ligowy Spartak Moskwa - FC Moskwa.

Kanał Pierwszy (dawana ORT) rozpoczął transmisję dopiero o 22.30 czasu moskiewskiego (21.30 polskiego), by - jak to anonsowano - pokazać triumfy Isinbajewej, Gulnary Gałkinej-Samitowej w biegu na 3000 metrów z przeszkodami i Tatiany Lebiediewej w trójskoku.

Po nieudanym występie Gałkinej-Samitowej (zajęła dopiero czwarte miejsce) i porażce Isinbajewej (nie zaliczyła żadnej wysokości) ta państwowa telewizja przerwała bezpośredni przekaz ze stolicy Niemiec i zaczęła odtwarzać występy innych reprezentantów Rosji w trzecim dniu mistrzostw.

O klęsce Isinbajewej telewizyjny komentator zdążył tylko powiedzieć, że trzeba będzie przeanalizować, czy nie popełniła ona błędu, rozpoczynając konkurs od wysokości 4,75. Jako zwyciężczynię konkursu Kanał I wymienił Monikę Pyrek, która faktycznie zdobyła srebrny medal, a mistrzynią została Anna Rogowska.

Rosjanie naprawdę się popisali. Na naszą TVP nie ma więc co narzekać,przynajmniej daje transmisje ,a nie retransmisje. Co do rzetelności dziennikarskiej to żenada,o czym pisał już Misiek.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 08 wrz 2009, 20:26
Remes Puchar Polski będzie pokazywany w TVP SPORT.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 29 lis 2009, 19:11
Marek Rudziński na swoim blogu napisał(a):Kultowa, używając modnego dziś słowa, audycja Polskiego Radia, kończy 55 lat. Piękny jubileusz. Szczególnie w obliczu ciągłych zmian we wszystkich niemal mediach. A audycja z tym samym sygnałem towarzyszy słuchaczom od ponad pół wieku. I ciągle jest dźwiękową historią polskiego sportu.

Młodym ludziom trudno to sobie wyobrazić, ale kiedyś nie było telewizji i internetu. Prasa i radio stanowiły źródło informacji i wiedzy o wszystkich dziedzinach życia. Radio zawsze było szybsze i dawało poczucie uczestnictwa w tych wydarzeniach. Dlatego było tak popularne, lubiane i cenione.

Sport w Polskim Radiu tworzyli wspaniali dziennikarze. Aleksander Reksza, Witold Dobrowolski, Tadeusz Pyszkowski, Bohdan Tomaszewski, Bogdan Tuszyński i wielu, wielu innych w warszawskiej centrali i w rozgłośniach regionalnych. Kolejne pokolenia starały się kontynuować dzieło mistrzów. Mieliśmy i mamy do czynienia ze swoistą sztafetą pokoleniową. Dla każdej kolejnej zmiany najważniejsze było tworzenie dobrego programu. Dostarczanie rzetelnej, szybkiej informacji, relacjonowanie najważniejszych wydarzeń, budowanie emocji. Słowem: pielęgnowanie stworzonego przez poprzedników teatru wyobraźni.

Miałem szczęście i przyjemność przez 18 lat pracować w redakcji sportowej PR. Dla mnie to był wspaniały, niezapomniany czas. Okres cudownej przygody życiowej i zawodowej. Choć warunki były zgoła inne, niż dziś. Do nagrywania dźwięków używałem ciężkiego, dużego magnetofonu szpulowego. Nas montażu najważniejszy był słuch, sprawne palce i żyletka do cięcia sklejki łączącej kawałki taśmy. Niełatwo było zdobyć jakąkolwiek prasę zagraniczną. Stąd wędrówki do pokoju z dalekopisami i przeglądanie zwojów papieru z wiadomościami agencyjnymi. Nie było telefonów komórkowych a rozmowy międzymiastowe i międzynarodowe trzeba było zamawiać na centrali. O czasie oczekiwania i jakości połączeń lepiej nie wspominać.

Ale, paradoksalnie, miało to swoje dobre strony. Dzięki temu musieliśmy wszyscy być w ciągłym ruchu. Jeździć po Warszawie i Polsce by zdobywać informacje, rozmawiać z ludźmi, nagrywać ich wypowiedzi. To, powodowało, że poznawaliśmy sport od podszewki, uczyliśmy się go od najlepszych, nawiązywaliśmy znajomości, mieliśmy bardzo szerokie kontakty. Możliwość spotykania i poznawania tak wielu ludzi związanych ze sportem ciągle pozostaje dla mnie największym kapitałem.

Zmienia się świat, nasze życie, warunki pracy dziennikarzy. Codziennie zalewa nas fala informacji z radia, prasy, telewizji, internetu. Czasami jest tego wszystkiego zbyt wiele, czasami trudno przez tę lawinę doniesień przebrnąć. Mam na to jedną, dobrą radę. Warto wieczorem włączyć program I Polskiego Radia i posłuchać Kroniki Sportowej. Uważałem i nadal twierdzę, że każdy kibic i sympatyk sportu, który chce być blisko swojej ulubionej dziedziny, powinien tej audycji jak najczęściej słuchać. Ja nigdy się nie zawiodłem.

Piękny komentarz. Jutro jubileuszowe wydanie "Sportowej Kroniki" już od 20.07.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Media Sportowe