Ogólnie o mediach sportowych

Sport w telewizji, radiu, prasie. Dziennikarze sportowi i ich wpadki.

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 30 lip 2011, 06:35
No wiec sie nie zrozumieliśmy, bo ja akurat od początku kładłem nacisk na część wypowiedzi, że żeby oglądać ligę trzeba mieć konkretny dekoder, najlepiej C+, ze względu na to że tam będą wszystkie mecze.

Czyli dla osób, które bardzo emocjonują się naszą ligą, nic się w zasadzie nie zmieniło. W dalszym ciągu najlepiej mieć wtedy C+. Teraz będą mogli obejrzeć wszystkie mecze i to w HD. Tylko gdzie tu czas na prace :D? No chyba że ktoś robi w jakimś urzędzie i weekendy ma wolne ;).
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 03 sie 2011, 18:24
Okazuje się, że nie tylko widzowie narzekają na jakość transmisji meczów Ekstraklasy w nowym sezonie. Dużo uwag do realizacji mają także nadawcy (Canal+ i Polsat), którzy zainwestowali grube miliony w prawa telewizyjne. Ekstraklasa obiecuje poprawę.
Jak już informowaliśmy kilka dni temu, abonentom Canal+ nie przypadła do gustu jakość transmisji Ekstraklasy, która zdecydowanie odbiega od tego, do czego kibiców przez wiele lat przygotował Canal+. Wyraz swojego niezadowolenia abonenci dali w wielu negatywnych komentarzach publikowanych w sieci, m.in. na internetowym forum stacji. Widzowie narzekają przede wszystkim na grafikę, słabe statystyki, brak refleksu czy też na wpadki przy powtórkach.

Abonenci narzekają na Canal+, jednak przypomnijmy, że od nowego sezonu transmisją sygnału telewizyjnego meczów Ekstraklasy zajmuje się nowa spółka Live Park, w której udziały posiadają spółka Ekstraklasa oraz niemiecka spółka U.Com Media. Plusem jest fakt, że od tego sezonu wszystkie mecze nadawane są w jakości HD. W poprzednich sezonach, dla Canal+ transmisjami zajmowała się spółka Multi Production.

Okazuje się, że nie tylko widzowie mają uwagi do transmisji Ekstraklasy. Narzekają także nadawcy. - Jesteśmy zaniepokojeni, bo obiecywano nam poziom lepszy lub przynajmniej taki sam, jak w poprzednim sezonie robiła to firma Multi Production - mówi Gazecie Wyborczej Marian Kmita, szef sportu w TV Polsat. - Do doskonałości daleko. Jesteśmy w trakcie rozmów z Live Park, sugerujemy im, co można poprawić. Brakuje m.in. elastyczności - wtóruje Tomasz Smokowski, dziennikarz Canal+ Sport.

Przedstawiciele Ekstraklasy przyznają, że Canal+ przez wiele zawiesił poprzeczkę wysoko. Zapewniają, że wsłuchują się w uwagi nadawców telewizyjnych oraz widzów. Obiecują poprawę grafik oraz statystyk - pierwsze zmiany mają pojawić się już w drugiej kolejce rozgrywek. Nie zgadzają się natomiast z zarzutami, że jakość transmisji jest gorsza. - Live Park korzysta z najnowszych technologii U.Com Media. Ma najlepsze wozy transmisyjne, zresztą wielu pracowników to byli fachowcy z Multi Production - mówi Gazecie Wyborczej rzecznik Ekstraklasy.

Czy zmiany pójdą w odpowiednim kierunku? Przekonamy się w najbliższych tygodniach. Na razie na jakość transmisji narzekają nadawcy, którzy wydali miliony złotych na telewizyjne prawa oraz widzowie, którzy płacą dodatkowe pieniądze za abonament, by oglądać Ekstraklasę. Zadowolona jest jak na razie Ekstraklasa, która cieszy się tym, że we własnym zakresie produkuje sygnał telewizyjny, (prawie!) jak Budnesliga czy Premier League.

Faktycznie Ekstraklasa jest zrobiona dużo gorzej niż odbywało się to w poprzednich latach.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 06 sie 2011, 18:14
Polsat Sport zmienił decyzję i transmituje zarówno piątkowe(22.30),jak i sobotnie(20.00),niedzielne(20.00) i poniedziałkowe(21.00) magazyny T-mobile Ekstraklasy. Polsat sport jest najszerzej dostępnym polskim kanałem sportowym płatnym,a piszę to z tego powodu,że jak na razie żadna telewizja otwarta nie kupiła praw do naszej ekstraklasy.

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 06 sie 2011, 19:52
Polsat Sport nie jest kanałem płatnym gdyż nie jest to żaden kanał premium. Jest to zwykły kanał tematyczny (w USA nazwaliby to kanałem kablowym), a z tych najszerszy dostęp ma raczej Eurosport jeśli chodzi o kanały sportowe.
Administrator
Administrator
Gadu-Gadu:
8422281
PostNapisane: 07 sie 2011, 14:45
Realizacja meczów Ekstraklasy bardzo słaba. Nie rozumiem dlaczego Ekstraklasa SA nie skorzystała z usług firmy Multiproduction, która do tej pory byłą realizatorem meczów dla Canal+.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 08 sie 2011, 08:42
Paweł ja definiuję go jako kanał płatny,bo nie jest dostępny analogowo przez zwykłą antenę ani nie jest kanałem FTA.Ale to kwestia interpretacji.Poza tym napisałem,że jest najszerzej dostępnym polskim kanałem,a Eurosport nie jest polskim kanałem.
Teraz transmisje ekstraklasy są badziewne,dawniej na Canal+ były znakomite statystyki,teraz jest jak jest.

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 08 sie 2011, 09:56
wislok napisał(a):Paweł ja definiuję go jako kanał płatny,bo nie jest dostępny analogowo przez zwykłą antenę ani nie jest kanałem FTA.Ale to kwestia interpretacji.Poza tym napisałem,że jest najszerzej dostępnym polskim kanałem,a Eurosport nie jest polskim kanałem.

A to też już jest kwestia interpretacji. Jakby nie było Eurosport ma polską redakcję, jest nadawany w jezyku polskim i jest dostępny na terenie Polski w ofertach operatorów kablowych i satelitarnych, a nie jak np. niemiecki Sport1 tylko dzięki temu że jest FTA z Astry.

Teraz transmisje ekstraklasy są badziewne,dawniej na Canal+ były znakomite statystyki,teraz jest jak jest.

Obejrzałem wczoraj mecz Legii z Cracovią. Jak dla mnie realizacja całkiem OK. Natomiast na wielki plus grafika belek z wynikiem i nazwiskami zawodników. Jakoś nigdy nie lubiałem tej Canalplusowej grafiki. Jakaś taka smętna była.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 08 sie 2011, 15:03
Ta sama firma co produkuje teraz przekaz dla polskiej ekstraklasy produkuje i Bundesligę. Dlaczego nie zrobi tego tak dobrze jak Bundesligę. Porządne duże belki z wynikiem i godziną i miastami drużyn np Hamburg-Dortmund czy ich nazwami. A u nas się tworzy jakieś dziwaczne skróty typu LPO-zamiast po prostu Lech.. Widać firma doszła do wniosku,że jaka liga,taka realizacja meczów.

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 08 sie 2011, 17:03
Belki moim zdaniem są dobrego rozmiaru, a nawet powiedziałbym że ta z wynikiem i strzelcami bramek jest zbyt duża i zasłania za dużo ekranu. Co do skrótów nazw drużyn to wczoraj przy meczu Legii nie miałem zastrzeżeń. Lepiej niech nie biorą przykładu z Bundesligi bo mielibyśmy np. "Kraków - Warszawa" i byłoby to co najmniej śmieszne. Do poprawy na pewno logo ekstraklapy, które moim zdaniem za bardzo świeci się w tym dolnym rogu.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 09 sie 2011, 09:18
Nie Kraków-Warszawa,ale Wisła -Legia. Moim zdaniem belka powinna być duża,żeby można było swobodnie oglądać telewizor,a nie być zmuszanym do wgapiania się w tv. Tak trudno dodać do skrótu wis dwie literki "ła ,a do Leg dwie literki "ia". Belki Bundesligi,ostatnio oglądałem mecz bundesligi na ARD w ogóle mi nie przeszkadzają,są odpowiednie,wyraźne. Ale to moje zdanie. Zresztą nie tylko,bo zastrzeżenia mieli zarówno nadawcy jak i kibice na różnych forach.

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 09 sie 2011, 15:25
Nie wiem czy widziałeś jakikolwiek mecz Bundesligi ale gdyby przyjąć właśnie tamtejsze standardy to na belkach mielibyśmy "Kraków - Warszawa", czy "Bełchatów - Poznań".
A co do pisania skrótów np. LEG zamiast LEGIA to tak samo robił Canal+ wiec ja tu nie widzę żadnego minusu dla "nowej" ekipy. Piszę "nowej" gdyż w LivePark, która obecnie realizuje mecze ekstraklapy jest wiele ludzi z Multiproduction, które to wcześniej robiło dla C+.

Co do samych belek to uważam że ich wielkość jest jak najbardziej OK.

Gorzej jest np. z powtórkami. Zauważyłem to we wczorajszym meczu na Eurosport2. Sędzia pokazuje żółtą kartkę i dopiero potem powinien być replay faulu a nie w trakcie jak sędzia pokazuje kartkę. Czy sytuacja z karnym. Sędzia dyskutuje z liniowym i pokazuje rzut karny a w tym czasie nieudolny reżyser serwuje powtórki, które powinny być dopiero po decyzji arbitra. Także reżyserzy niestety troszkę dają d... .
No i to nieudolne tłumaczenie informacji w belkach na angielski. Tragedia.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 09 sie 2011, 17:43
Nie wiem czy widziałeś jakikolwiek mecz Bundesligi ale gdyby przyjąć właśnie tamtejsze standardy to na belkach mielibyśmy "Kraków - Warszawa", czy "Bełchatów - Poznań".

Czytasz co w ogóle piszę.Jeśli nie to zamieszczę jeszcze raz
"Ta sama firma co produkuje teraz przekaz dla polskiej ekstraklasy produkuje i Bundesligę. Dlaczego nie zrobi tego tak dobrze jak Bundesligę. Porządne duże belki z wynikiem i godziną i miastami drużyn np Hamburg-Dortmund czy ich nazwami. A u nas się tworzy jakieś dziwaczne skróty typu LPO-zamiast po prostu Lech.. Widać firma doszła do wniosku,że jaka liga,taka realizacja meczów.".
Tak oglądam bundesligę z tego co wynika z tego postu,bo inaczej bym się nie wypowadał na temat realizacji meczów. Uważam,że u nas akurat miasta nie pasują bo Warszawa,może oznaczać zarówno Legię jak i Polonię ,a Kraków Wisłę czy Cracovię. Po jaką cholerę tworzyć skróty LPO(gdybym nie widział kto gra nie przyszło by mi do głowy,że to Lech Poznań.) .Moim zdaniem albo :"Polonia-Wisła"lub Polonia Warszawa-Wisła Kraków,do tego duży wynik meczu i dużą czcionką godzina. Widziałem ostatnio na moim tv mecz Borussi z HSV i bardzo mi odpowiadały tamte standardy i jeśli chodzi to wszystko bym przeniósł tylko,że zamiast nazw miast wpisać nazwy lub nazwy z miastami. Ale to kwestia gustu.

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 09 sie 2011, 20:47
Piszesz:
Ta sama firma co produkuje teraz przekaz dla polskiej ekstraklasy produkuje i Bundesligę. Dlaczego nie zrobi tego tak dobrze jak Bundesligę. Porządne duże belki z wynikiem i godziną i miastami drużyn np Hamburg-Dortmund czy ich nazwami. A u nas się tworzy jakieś dziwaczne skróty typu LPO-zamiast po prostu Lech.. Widać firma doszła do wniosku,że jaka liga,taka realizacja meczów.

No właśnie. To skoro ta sama firma robi to równie dobrze mogła zrobic tak jak to wygląda w Bundeslidze czyli "Kraków - Warszawa" lub "Bełchatów - Poznań" właśnie na wzór tego co podawałeś czyli "Hamburg - Dortmund" zamiast "HSV - BVB". Rozumiesz już?
A tymczasem LivePark robi dokładnie to samo co wcześniejsza firma, którą tak niektórzy (moim zdaniem niesłusznie) wychwalają czyli Multiproduction. Mianowicie robi skróty typu "LEG" itp.

Dodatkowo gdy w Bundeslidze grały dwa kluby przykładowo z Monachium to i wtedy były podawane nazwy drużyn. Jednak cieszy mnie że przy transmisjach z ligi polskiej nie pokazują pełnych nazw drużyn a jedynie skróty. Dzieki temu mniej ekranu jest zaśmiecane i więcej widać. Jeśli dla ciebie ważniejsze są belki niż sama transmisja to już inna sprawa. Na szczęście stacje od tego odchodzą i własnie emitują coraz mniejsze i mniej przeszkadzajace w oglądaniu belki i inne grafiki.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 10 sie 2011, 15:42
Ja doskonale rozumiem o co chodzi. Nie mówię,żeby dosłowni literalnie robić tak jak w Bundeslidze.
Paweł oto chodzi,że mi belki nie przeszkadzają w oglądaniu transmisji .Mam duży 42-calowy tv i wszystko widać. Inna sprawa,że mam wadę wzroku i kwestia wyraźnych belek,a nie nadziubdziania wszystko,byle mnie ekranu zająć w miejscu gdzie i tak nikt nie patrzy,bo akcja się dzieje poniżej:) a nie w górnym rogu lewym bądź prawym.

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 sie 2011, 08:50
Mnie akurat to się podoba. Im mniejsze i mniej widoczne loga stacji tym lepiej. Im mniejsze i najlepiej transparentne belki z np. wynikiem czy innymi wydarzeniami na boisku to też lepiej. Oczywiście, wszystko musi pozostać czytelne, tutaj pełna zgoda. Jednak na tę chwilę moim zdaniem, pierwsze do zmiany to logo ekstraklapy w prawym dolnym rogu ekranu. Zdecydowanie za bardzo widoczne. Powinno być bardziej transparentne. Ewentualnie przy pojawianiu się belek, mogłoby się robić bardziej widoczne, tak jak na transmisjach z Bundesligi właśnie.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 sie 2011, 11:45
Co do belek to mi się podobają belki TVP przy meczach piłkarskich,one są nie za duże,a czytelne.
Ja chciałem natomiast poruszyć inną kwestię. Magazyny ligowe w Polsacie . Jak dla mnie słabizna. Generalnie pusta gadanina,czyli to w czym zawsze specjalizowała się TVP. Generalnie studio z jednym gościem,brak dokładnej analizy spotkania. Natomiast miałem nadzieję,że poniedziałkowy magazyn nadawany o 21.00 dwugodzinny to będzie takie podsumowanie kolejki,ze skrótami wszystkich spotkań,statystykami kolejki,a tu nie,to jest drugie Cafe futbol,czyli pogawędka. A żeby obejrzeć skróty wszystkich spotkań trzeba się gimnastykować i oglądać wszystkie 4 magazyny ligowe..
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 24 sie 2011, 14:04
Najprawdopodobniej walka Adamek-Kliczko w Polsce dostępna w systemie PPV.
Administrator
Administrator
Gadu-Gadu:
8422281
PostNapisane: 24 sie 2011, 15:54
czyli zapewne w cenie 20 zł bez VAT ;]
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Media Sportowe