Dlaczego nie ma starego forum?

Dyskusje w sprawie bieżącego funkcjonowania Forum

Nowy ład czy koniec?

Nowy ład ;)
18
86%
koniec
3
14%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
Łukasz
Site Admin
Posty: 4
Rejestracja: piątek 14 sty 2022, 17:58

Dlaczego nie ma starego forum?

Post autor: Łukasz »

Jak widać nie ma starego forum?
Forum dotychczas działało na zmodyfikowanym skrypcie phpBB 3.0.11.
W związku ze zbliżającym się terminem końca ważności serwera i koniecznością opłaty za hosting, dostałem informację od Home.pl o płatności za kolejny okres. W skład opłaty rocznej kwotę 120zł stanwoiła opata za mozliwość z korzystania na serwerze ze starej wersji interpretatora php w wersji 5.4. Wersja ta ma już ponad 10 lat i nieużytkowana jest praktycznie, gdyż nie spełnia już wy m\wymogów bezpieczeństwa.
Postanowiłem więc zaktualizować skrypt forum do najnowszej wersji phpBB3.3.5. Niestety w trakcie konwersji starej bazy danych, wystapił jakiś błąd. Pewnie przez to, że mieliśmy zmodyfikowany skrypt forum. Po aktualizacji wyglądało to tak, że przeniosła się cała treść forum, lecz nie przeniósł się żaden użytkownik, przez co mimo iź w bazie danych wszystkie wpisy były widoczne, to nie były one dostepne na forum.

Chciałem, przywrócić poprzednią wersję forum z kopi zapasowej - i tu miałem niespodziankę: uszkodzeniu uległa kopia zapasowa bazy danych.
Tutaj można zacytować tylko narodowego wieszcza tvp: "jak do tego doszło nie wiem".

I w tym miejscu proszę was o decyzję: czy działamy dalej od nowa, czy zamykamy to miejsce i się rozchodzimy.
Wiesio
Posty: 1373
Rejestracja: piątek 14 sty 2022, 19:35
Lokalizacja: Polska

Re: Dlaczego nie ma starego forum?

Post autor: Wiesio »

Dzialaj dalej!
Awatar użytkownika
piastdp
Posty: 2085
Rejestracja: piątek 14 sty 2022, 21:27

Re: Dlaczego nie ma starego forum?

Post autor: piastdp »

Myśle, że postaramy się odbudować forum, szkoda byłoby stracić kontakt z innymi userami. Sprawa do dyskusji to, że jeśli straciliśmy wszystkie zasoby to czy jest sens siedziec i placic te 600 stów z hakiem dostawcy internetu. Myslę że nie. Zatem najrozadniej znależć tańszego dostawce, tańszą domene. Czekam na propozycje.
Awatar użytkownika
Łukasz
Site Admin
Posty: 4
Rejestracja: piątek 14 sty 2022, 17:58

Re: Dlaczego nie ma starego forum?

Post autor: Łukasz »

piastdp pisze: piątek 14 sty 2022, 21:30 Myśle, że postaramy się odbudować forum, szkoda byłoby stracić kontakt z innymi userami. Sprawa do dyskusji to, że jeśli straciliśmy wszystkie zasoby to czy jest sens siedziec i placic te 600 stów z hakiem dostawcy internetu. Myslę że nie. Zatem najrozadniej znależć tańszego dostawce, tańszą domene. Czekam na propozycje.
Od nowego okresu rozliczeniowego nie będzie opłaty za utrzymanie wsparcia starej wersji PHP. Będzie 492zł. Mniej o ponad 140zł.
Załączniki
Screenshot_2022-01-14-22-41-53-830_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2022-01-14-22-41-53-830_com.android.chrome.jpg (358.68 KiB) Przejrzano 6968 razy
dkriss2
Posty: 1
Rejestracja: sobota 15 sty 2022, 02:23

Re: Dlaczego nie ma starego forum?

Post autor: dkriss2 »

qrna pierdolony SIP
ja jestem za tylko nie znam się kompletnie na cenach... czy prawie 500zł to dużo?!?!?
jak da sie znaleźc serwer za 200zł to możemy sie przenieść :-)

tak czy siak niech sie bolo69 wypowie ile mamy kasiury :-)

pozdro i do booooju
bolo69
Posty: 19
Rejestracja: sobota 15 sty 2022, 09:54
Kontakt:

Re: Dlaczego nie ma starego forum?

Post autor: bolo69 »

:shock: A to się spierdolił wszystko!
Ja osobiście nie mam czasu, żeby się zaangażować w odbudowę forum, przenosiny itd.
Jak dacie radę to ogarnąć na nowo to CHWAŁA WAM za to! Kasy jest w sumie 350 zł.
W poniedziałek wykonam przelewy zwrotne do zainteresowanych...
Tylko ZAGŁĘBIE LUBIN!!!
Awatar użytkownika
Sony
Posty: 1238
Rejestracja: piątek 14 sty 2022, 21:23

Re: Dlaczego nie ma starego forum?

Post autor: Sony »

Ja tez jestem za tym, zeby forum istniało. Nie ważne czy czy na tym serwerze czy na innym. Tyle lat z soccerem nie moze nagle prysnąć jak bańka na West Hamie :D Jeśli trzeba bedzie dołożyć kase to ja się pisze. Gdzieś mi w tym roku umknął wątek z dotacją na forum.
Awatar użytkownika
AJ_02
Posty: 1297
Rejestracja: sobota 15 sty 2022, 15:37
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dlaczego nie ma starego forum?

Post autor: AJ_02 »

Jest to jedyne forum na którym się udzielałem, więc szkoda by było. Poza tym, szkoda skończyć Sportgola z taką historią od pierwszego sezonu. Jestem za.
Talent – to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych. Robić to, co niemożliwe dla talentu – oto geniusz. Henri Frédéric Amiel
efjot
Posty: 1686
Rejestracja: piątek 14 sty 2022, 20:16

Re: Dlaczego nie ma starego forum?

Post autor: efjot »

Ja też jestem za. Tylko kto podejmie decyzję jak to wszystko miało by wyglądać, od kiedy zaczniemy typowanko, czy będzie zbiórka na serwer ( ja jak by co dorzucę do puli parę groszy ). Jestem na soccer niedługo, ale takiego super forum typerskiego jak nasze drugiego nie ma.
DZIAŁAJMY COŚ PANIE I PANOWIE... :)
pejcu
Posty: 956
Rejestracja: piątek 14 sty 2022, 22:43

Re: Dlaczego nie ma starego forum?

Post autor: pejcu »

Jest jeszcze jedna opcja.

Cały czas pracujemy nad reaktywacją KLT (aktualnie implementujemy pierwsze widoki gry). Docelowo ma powstać też forum KLT. Nie planowaliśmy tego w tym momencie, ale w związku z resetem ForumSoccer możemy odpalić forum KLT teraz i tam utworzyć działy typerskie. Pytanie, czy taka opcja jest przez Was do zaakceptowania czy wolicie działać niezależnie.
ODPOWIEDZ