KLT - www.http://goaladrenaline.net/index.php - nowa domena

Klubowa Liga Typera

Moderator: Typer Team

Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 18 lut 2016, 17:18
Dawna strona KLT

http://www.klt.net.pl/

to teraz

www.http://goaladrenaline.net/index.php

Tam można dalej typować.

KLT napisał(a): KOMUNIKAT

2016-02-18 | W dniu wczorajszym (17 lutego) organizatorzy gry KLT: Przemysław Galert oraz ja (Andrzej Dąbrowski) rozmawiali na temat przyszłości KLT i kształcie współpracy.

O ogólnym zarysie informuję Was tutaj, ponieważ nie jestem w stanie nieustannie prowadzić dyskusji na forum. Zajmuję się KLT i obsługą, a nie klepaniem postów. Wyjaśnienie w formie komunikatu w serwisie KLT należy się Wam przynajmniej z trzech przyczyn. Pierwszą jest kwestia bieżącego sezonu, drugą - ogólna atmosfera i wskazywanie na mnie, jako na winnego wszelkich komplikacji, co jest co najmniej krzywdzące a w praktyce oszczercze. Trzecia, banalna - nie każdy odwiedza forum.

Bieżący sezon nie rozpoczął się w terminie z prostego względu. Nie otrzymałem (do wczoraj) zgody od współprowadzącego na dalsze funkcjonowanie gry oparte na jego pomyśle przeliczania (inna rzecz, że dogranie szczegółów było działaniem wspólnym a implementacja jest mojego autorstwa), nie otrzymałem nawet WKL. Sprzeciw w sprawie kontynuacji KLT otrzymałem w styczniu, czas omówienia naszych problemów również nie zależał ode mnie - wczorajsze spotkanie to termin, na który przystałem od razu. Mimo tego, że w trakcie rozmowy zaproponowałem warunki nie zmieniające w praktyce stanu faktycznego: moja praca przy praktycznie każdym aspekcie dotyczącym KLT od strony technicznej oraz minimalny, zależący tylko od woli, wkład ze strony drugiego współwłaściciela (plus pomoc współpracowników KLT), nie znaleźliśmy satysfakcjonującego rozwiązania. Bez owijania w bawełnę, jednak bez wchodzenia w szczegóły: za moją dobrą wolę, otrzymałem w odpowiedzi negocjacyjne "nic za wszystko". Uwłaczające mi osobiście i stawiające w roli darmowego pracownika (!) bez gwarancji czegokolwiek a zobowiązanego do wszystkich czynności i odpowiedzialnego za każde niedopatrzenie. Forum "mówi" samo za siebie, widzicie tylko moje winy - ponieważ Przemek się tam udziela, pisze, a ja... no właśnie, w tym czasie poprawiam KLT, zamykam zestaw lub dbam o bazę danych.

Nie spodziewałem się takiego obrotu spraw, jest to dla mnie przykrość osobista. Czuję zwykły, ludzki zawód, rozczarowanie, ponieważ osoba, z którą przez dekadę współtworzyłem grę, najzwyczajniej nie chciała kompromisu i negocjowała ze mną prawie jak z wrogiem, a nie jak z człowiekiem, który "postawił" KLT i zamienił je z pomysłu opartego na prostych formularzach w przyciągającą, jak na czasy debiutu, grę. Nigdy nie zaprzeczę pracy Przemka i jego pomysłom - KLT jest wspólną, złożoną inicjatywą. Ja jednak włożyłem w KLT ogrom pracy przy klawiaturze. Pracy niewidzialnej, więc niedocenionej. Praca ta trwa nieprzerwanie i obejmuje zbyt wiele składowych, aby był sens tutaj to wyszczególniać. W razie potrzeby, potrafię to udowodnić.

Decyzje o wyjściu z KLT Przemek już podejmował, jednak wracał - za moją namową. Teraz otrzymałem za to "wynagrodzenie".

Jak można tłumaczyć całą sytuację? Przemyślane działania celujące w rozbicie serwisu KLT i utworzenie jego osobnej instancji? Dlaczego rzucono mi takie warunki współpracy, które są nie do przyjęcia? Domysły pozostawiam Wam. Ja już nie chcę się w tym babrać.

Bieżący sezon. Trzymając się swoich obowiązków, jestem w stanie sam przygotować sezon i może on wystartować 27 lutego - wg terminarza, czasu na 14 kolejek jest dość. Przemek Galert posiada prawa do domeny, jak również do rozlicznych elementów KLT. Ja nadal pozostaję jako współprowadzący, szanuję jego prawa, które pozostają oczywiście przy nim. Liczę się natomiast z tym, że w pewnej chwili wejście na klt.net.pl nie będzie kierowało Was do serwisu (i to nie będzie już moja zasługa), jak również mogę otrzymać jasny komunikat o usunięciu składowych KLT, które bardzo mocno utrudnią korzystanie z serwisu. Temu nie mogę zaradzić i w razie żądania, KLT może zostać zastopowane lub mocno okrojone - chcę jednak aby było jasne, że w takim przypadku to nie ja zatapiam okręt. Postrzegając prawa Przemka, nie zamierzam jednak rezygnować z tych przysługujących mnie.

Chciałem podziękować wszystkim - byłym i obecnym użytkownikom - za udział w grze. Jeśli pozostaniecie i rozpoczniecie grę w nowym sezonie, będzie mi miło - będę widział sens wkładania w pracę przy KLT kolejnych godzin. KLT powinno przetrwać jako kontynuacja tego, co było - zatem na podstawie danych, które wypracował dotychczasowy system, nie chcę tego odcinać i wciąż wierzę, że historia skończy się dobrze. Dane zostaną z KLT, albo KLT nie ma prawa funkcjonować na bazie zebranych danych w innym wydaniu. Nie mogę Wam niestety obiecać, że będzie jak wcześniej - to już zależy od namysłu Przemka.

Na koniec uwagi: 1) strona KLT w serwisie Facebook jest całkowicie ode mnie niezależna, nigdy nie wpisałem tam słowa - zatem, nie podpisuję się również pod niczym, co tam się pojawiło lub pojawi. 2) Na czas nieokreślony zdecydowałem się odciąć podziurawione forum - jeśli sezon ruszy, w KLT pojawi się otwarty, szyfrowany komunikator. Proszę Was o zebranie ważnych dla Was wątków, plików do piątku. Za serwer odpowiadam swoim nazwiskiem, forum w takim stanie technicznym blokuje wstawianie ważnych dla serwisu KLT elementów oraz jest miejscem, w którym nagminnie łamie się regulamin użytkowania. 3) Adres alternatywny serwisu: dagp.webd.pl

Andrzej Dąbrowski
"Z przyjemnością stwierdzam, że ordynuję Porter z Browaru żywieckiego chętnie
rekonwalescentom, anemicznym itp. i że o wiele lepiej działa, aniżeli porter angielski."

Kraków, 10 czerwca 1906. Dr B.Grunhut
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 19 lut 2016, 16:07
foriton | 2016-02-19 11:15:00 napisał(a):
Info przedsezonowe: zestaw, zgłoszenia, terminy

Start rozgrywek 21 sezonu (pierwszy zestaw ligowy): 27-28 lutego 2016.

Bieżący zestaw jest ostatnim zestawem treningowym, w związku z tym, wyniki typowania będą decydowały o przyznaniu typów z podpórką na 1 kolejkę ligową.

Ostateczny termin zgłoszeń zespołów to środa, 24 lutego. W czwartek zespoły zostaną przydzielone do lig.

Wkrótce opublikowana zostanie lista graczy z typami rozszerzonymi na cały sezon ligowy, nadane również zostaną medale indywidualne za sezon 20.

rekonwalescentom, anemicznym itp. i że o wiele lepiej działa, aniżeli porter angielski."

Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 20 lut 2016, 20:42
KLT napisał(a):
KOMUNIKAT, ciąg dalszy

2016-02-20 | Forum KLT zostało zamknięte. Decydują równomiernie względy techniczne i panująca tam atmosfera. Nie mogłem akceptować dłużej tego, co ma miejsce przy serwisie, którego jestem współautorem a przede wszystkim - na serwerze zapisanym na mnie. Serwis KLT a forum KLT to formalnie osobne twory.

Za sytuację na pewno nie ponoszą odpowiedzialności moderatorzy. Nad tym nie dało się już zapanować żadnymi restrykcjami (dzisiejszy rzut oka na shoutbox pozbawił mnie wątpliwości co do decyzji). Jestem przekonany, że jeśli tylko wkomponujecie się w inne forum, nikt nie pozwoli na taką rzeź. Forum jako takie jest potrzebne, szkoda więc, że tak to musiało się skończyć.

Zostawiłem czas na zgranie plików, tekstów - znajdziecie nową lokalizację i z pewnością będziecie dalej funkcjonować.

Jeśli chodzi o nowe forum w KLT, to kwestia odległa. Jeżeli tylko ruszy liga, jeśli będę widział, że typujecie - gra będzie się rozwijać i pozostanie darmowa. Nie jestem autorem aktualnego komunikatora w KLT i jest to jedna z pierwszych zamierzonych zmian - komunikator na cały serwis połączony z obsługą techniczną. Moja praca zależy w dużej mierze od Waszej aktywności w serwisie.

Drugi ze współwłaścicieli serwisu KLT nie chce jednoznacznie określić się w istotnych kwestiach. Nie mogę również pisać o nim (na wyraźne żądanie) z imienia i nazwiska, stąd taka forma. To jest sygnał dla Was - los serwisu pozostaje w zawieszeniu. Ja robię swoje. Nie wiem wiele o tym, co zdecyduje druga strona.

Pomoc techniczna - w razie problemów, kierujcie uwagi na pocztę - admin klt net pl

Ps. O biegu spraw będę Was informował w "przyklejonym" newsie "Sytuacja serwisu KLT".

KLT napisał(a):Wydarzenia minione:

2016-01-20 Otwarcie 21 sezonu KLT: wiosna 2016
2016-01-23 2016-01-24 Zestaw dodatkowy
2016-01-30 2016-01-31 Zestaw dodatkowy
2016-02-06 2016-02-07 Zestaw treningowy
2016-02-13 2016-02-14 Zestaw treningowy

Wydarzenia bieżące i nadchodzące:

2016-02-20 2016-02-21 Zestaw treningowy. Możliwość zdobycia podpórek na 1 kolejkę ligową.
2016-02-24 Ostateczny termin zgłaszania zespołów do rozgrywek
2016-02-27 2016-02-28 1 kolejka ligowa
2016-03-05 2016-03-06 2 kolejka ligowa
2016-03-12 2016-03-13 3 kolejka ligowa

Moderator
Moderator
Gadu-Gadu:
62370933
PostNapisane: 20 lut 2016, 22:59
Dzieje się jeszcze więcej... :shock:

KOMUNIKAT - WAŻNE

2016-02-20 | Dziś wieczorem (sobota) ponownie otrzymałem zakaz przeprowadzenia rozgrywek 21 sezonu na podstawie obowiązujących zasad przeliczania spotkań (tzw. silnik). W sekcji zgłoszeń widać, że przygotowało się już 36 zespołów, więc pozostawiam to bez komentarza.

Rozwiązania są dwa. Koncepcja silnika nie należy do mnie, jednak jego kod to wyłącznie moja praca - a również jego szczegóły uzgadniane były wspólnie. Postanowiłem najbliższy sezon rozegrać jak dotychczas. Innym wyjściem jest zmiana zasad przeliczania na 21 sezon. Nowe reguły mogę wprowadzić i opublikować do czwartku. Dla mnie, osobiście, lepszym wyjściem jest to drugie (nowy sposób przeliczania).

Proszę trenerów zgłoszonych do rozgrywek zespołów o przesłanie maila "za" lub "przeciw", najlepiej jak najszybciej. Zliczę głosy i w oparciu o rezultat zdecyduję. W mailu proszę umieścić nick, nazwę zespołu oraz "głos". Mail: foriton@o2.pl

Przypominam alternatywny adres serwisu gry: dagp.webd.pl

Jestem również zmuszony do zmiany nazwy gry oraz usunięcia logotypu :-)

W tygodniu postaram się o nową domenę dla gry.
ZAGŁĘBIE LUBIN-FORUM
fanpage ZaglebieLubinNet
www.mkszaglebie.pl
www.ocb03.pl
www.zaglebie.org
ZAGŁĘBIE LUBIN-ARKA GDYNIA-ZAWISZA BYDGOSZCZ-ODRA OPOLE-FALUBAZ-POLONIA BYTOM
Obrazek
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 21 lut 2016, 14:00
tasiemca ciąg dalszy

facebook KLT napisał(a):Witam.
Niestety nie miałem i nie mam możliwości ustosunkowania się do treści zamieszczanych na stronie głównej KLT, ponieważ od kilku lat nie mam dostępu do bazy danych, skryptów i paneli administracyjnych. Dostałem taki "koleżeński" strzał w pysk bez możliwości obrony. Korzystając z możliwości tej grupy, kilka słów wyjaśnienia z mojej strony.

KLT od początku powstawało wspólnie, tworzenie grafiki do serwisu, kodowanie. Przy czym zaznaczyć muszę, że ze względu na wiedzę to foriton skupił na sobie większość pracy związanej z kodowaniem. Ja się w sumie uczyłem tego "rzemiosła", ale niektóre elementy, które udało mi się napisać, jak choćby Komunikator KLT, działają do dziś.
Z czasem wyklarował się naturalny podział obowiązków. Ja więcej czasu poświęcałem merytoryce i kontaktom ze społecznością (w tym forum), poszukiwaniem sponsorów do gry (było i bet-at-home, kicker.pl...) a foriton skupił się na stronie technicznej. To z inicjatywy foritona taki podział przyjęliśmy. W ciągu niemal 10 lat spotykaliśmy się wiele razy uzgadniając wprowadzanie elementów rozwijających grę oraz wdrożenie legendarnego już KLT2. W czasie każdego ze spotkań określaliśmy zadania i terminy, w których je zrealizujemy. Ze swojej strony zawsze dotrzymywałem tego, co deklarowałem. Od przygotowania prostych grafik po dokumentację do KLT2. Nic z tego co przygotowałem nie zostało wdrożone w KLT! Był to jeden z powodów pierwszego zawieszenia KLT. Jednak gra się już tak zakorzeniła w serduchu, że zrobiliśmy szybką reanimację. W grze się jednak nadal nie wiele działo. Nie dziwcie się, że zapał gasł.
W zeszłym roku nagle uaktywnił się foriton. Narobił zamieszania na forum wskutek czego większość moderacji zrezygnowała ze swoich funkcji. Mnie zaczął rozliczać z czasu, oczekując jasnych deklaracji ile mogę go poświęcić na KLT. Litości. Gdzie był przez ostatnie kilka lat?
Podczas ostatniego spotkania dostałem ultimatum (w jego mniemaniu propozycję), że on zajmuje się prowadzeniem gry, ale oczekuje decydującego głosu w sprawach KLT. Dla mnie jest to nie do przyjęcia. To jest przekreślenie 10 lat mojej pracy dla KLT. Przekreślenie całego mojego wkładu. Jak byśmy nagle startowali od zera. Uważacie, że to jest uczciwe? Uwag mam więcej, ale nie chcę Was nimi zasypywać, bo to naprawdę nie ma sensu.

Niejednokrotnie proponowałem foritonowi włączenie do projektu nowych osób, które mogłyby odświeżyć grę, wdrożyć wersję mobilną, zająć się poszukiwaniem sponsorów, wesprzeć przy kodowaniu. Zawsze jednak słyszałem: NIE, to nasz projekt. Ale jeśli nie mamy czasu na rozwój, to ten projekt się cofa.

Żałuję, że zero jedynki spowodowały uszczerbek na szkolnej znajomości. Gdybym wiedział, że taki będzie finał, wolałbym dalej bawić się na forum Sportcomu w grę, która przyjęła nazwę KLT.

PS.
Jestem otwarty na stworzenie nowego KLT. Nazwa, logo i zasady są po mojej stronie. Dokumentacje do KLT2 mam dosyć szeroko opisaną. Potrzebni byliby ludzie do napisania kodu, grafiki (mogę w tym uczestniczyć), stworzenia wersji mobilnej, reklamy itp. Temat i zasady współpracy można doprecyzować.

Przemek Galert

KLT napisał(a):KOMUNIKAT - WAŻNE

2016-02-20 | Przeczytałem wpis Przemka na Facebooku. Jest rozterka, bo z jednej strony chciałbym odpowiedzieć faktami i datami, z drugiej - nie chcę. Sytuacja i tak jest brzydka. Nie będę atakował ani uprawiał demagogii, z którą przed chwilą się zapoznałem. Nie wyliczę Przemkowi w tym miejscu, które jednak wspólnie postawiliśmy, jego uchybień. Napiszę defensywnie - za siebie.

Na zarzut, gdzie byłem przez lata, odpowiadam wyraźnie: tutaj. Cały czas. Zamykałem każdy z ponad 470 zestawów, przygotowałem do zamknięcia i otwarcia każdy jeden sezon KLT. Byłem prawie na każde zawołanie. Robiłem kopie zapasowe, porządkowałem bazę danych, w skrzynce mam listy z podziękowaniami za pomoc, obsłużyłem wszystkie okienka transferowe, liczba poprawek liczy się w setkach. Wprowadziłem statystyki ligowe. To końcówka. A początek? Cały system KLT od strony technicznej leży na mojej koncepcji (za wyjątkiem paru dodatków). Nawet grafiki, które towarzyszą nam prawie od początku, są mojego autorstwa w przeważającej większości. Itd. Dlatego nie pozwolę na odebranie mi mojej pracy. W związku z konfliktem, w oczach Przemka, nie było mnie tutaj od paru lat. Niech tak zostanie. Na Facebooku.

Trenerom dziękuję za pierwsze głosy i czekam na komplet.

KLT napisał(a): KOMUNIKAT

2016-02-21 | Póki co, zabieram stąd teksty dotyczące sporu dot. KLT. To nie jest temat serwisu. O sprawie wiecie, zamknięcie forum też jest już wydarzeniem przeszłym. Podkreślam dla jasności, że niczego nie wycofuję. Dane osobowe współautora KLT zostały, na jego wyraźne żądanie, usunięte. Zamieszanie i tak pewnie wróci, wtedy udokumentuję rozległość mojej pracy nad grą i serwisem. Argumentów popartych dowodami nie będę ścierał na słowne przepychanki - tym, na ten moment, kończę.
Andrzej Dąbrowski

Sprawy:
- głosowanie "za"/"przeciw" nowego systemu przeliczeń na 21 sezon, trwa; trenerzy zgłoszonych do rozgrywek zespołów (lub przekonanych o zgłoszeniu w tygodniu) są proszeni o oddanie głosu mailem, w treści: nick, klub oraz głos "za"/"przeciw"
- w tygodniu postaram się o nową domenę, zanotujcie zastępczy, działający adres: dagp.webd.pl
- pomoc techniczna, głosowanie: może być na adres admin@klt.net.pl

KLT Team
KLT Team

Gadu-Gadu:
1465690
PostNapisane: 22 lut 2016, 10:07
Nie jestem zwolennikiem wywalania swoich racji publicznie. Jednak musiałem się odnieść do wpisów Andrzeja, który zaatakował w nich moją osobę. Dla mnie temat jest zakończony. Przepraszam za całą sytuację i zbędną rozrywkę. Pozdrawiam.
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 23 lut 2016, 17:12
KLT napisał(a):KOMUNIKAT

2016-02-22 | Dzień zbyt wypełniony: ale, 1) zestaw zamknięty, 2) wpłynęły głosy od prawie wszystkich trenerów ligowych, jutro konkretne informacje. Dzięki za głosy (i za, i przeciw).

2016-02-21 | Póki co, zabieram stąd teksty dotyczące sporu dot. KLT. To nie jest temat serwisu. O sprawie wiecie, zamknięcie forum też jest już wydarzeniem przeszłym. Podkreślam dla jasności, że niczego nie wycofuję. Dane osobowe współautora KLT zostały, na jego wyraźne żądanie, usunięte. Zamieszanie i tak pewnie wróci, wtedy udokumentuję rozległość mojej pracy nad grą i serwisem. Argumentów popartych dowodami nie będę ścierał na słowne przepychanki - tym, na ten moment, kończę.
Andrzej Dąbrowski

Sprawy:
- głosowanie "za"/"przeciw" nowego systemu przeliczeń na 21 sezon, trwa; trenerzy zgłoszonych do rozgrywek zespołów (lub przekonanych o zgłoszeniu w tygodniu) są proszeni o oddanie głosu mailem, w treści: nick, klub oraz głos "za"/"przeciw"
- w tygodniu postaram się o nową domenę, zanotujcie zastępczy, działający adres: dagp.webd.pl
- pomoc techniczna, głosowanie: może być na adres admin@klt.net.pl

Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 24 lut 2016, 10:09

2016-02-23 | * SILNIK. Wyniki głosowania trenerów zgłoszonych zespołów (wtorek, godz. 23): 29 głosów, 23 za nowym, 6 za dotychczasowym. Głosy to jedno, komentarze to dodatek - dobrze, że wyraziliście również opinie. Trafiło się również zgłoszenie zawierające nie tylko głos trenera (za dawnym silnikiem), ale i uwagę, że zespół był za nowym! Zbierałem oczywiście głosy trenerów, więc to uwaga za dawnym sposobem została zaliczona.
Wasze głosy były dla mnie ważne i nie mogłem nie zapytać, jednak nowy sposób przeliczania i tak był przesądzony. Sprzeciw do ich użycia, jaki otrzymałem, wpłynął w momencie, kiedy widać było jak na dłoni, że kładzie to cały sezon i Wasze przygotowania do tego sezonu. To już nieważne. Drogi się rozeszły - mimo, że jestem autorem kodu, nie jestem autorem reguł przeliczania i zwyczajnie nie chcę korzystać z tych reguł, nie są moje. Wprowadzając własny pomysł ryzykuję serwis i użytkowników, jednak takie rozwiązanie uważam za jedyne właściwe.
Co za tym wszystkim idzie. Najbliższy zestaw wstępnie ustanawiam jeszcze jako treningowy (ścigam się z czasem). Poprawiam jeszcze: na rozegranie 14 kolejek wystarczy czasu.
Reguły gry będą dostępne dla wszystkich i opisane. Zmiany nie będą kosmetyczne, nie chodzi o zabawy w przesuwanie przecinków. Będzie to zupełnie odmienne podejście - mam nadzieję, że się spodoba. Staram się o zdrowy balans między niepotrzebnym komplikowaniem a jednocześnie... a no właśnie - tu niespodzianka.

* ZGŁOSZENIA LIGOWE. Przesuwając start sezonu, nie ma potrzeby blokowania dalszych zgłoszeń w tym tygodniu. Ruch transferowy i zgłoszenia do następnej środy (2 marca).

* FORUM. Wydaje się, że wkrótce powstanie zewnętrze forum zaprzyjaźnione z nową grą, otwarte, jak myślę, dla wszystkich. Forum oficjalne pojawi się z czasem i będzie zintegrowane z całą grą - konto w grze będzie jednocześnie kontem na forum, nie będzie potrzeby zmiany serwisu a jedynie przejście na inną podstronę.

* SPRAWA KLT. Muszę do tego powrócić, ponieważ nie odpowiadając na zręcznie formułowane zarzuty, niedomówienia albo ponure ataki, z czasem - jak to w necie - zostanę potępiony i utopiony w błocie. Wydzielę jednak osobną podstronę serwisu. Nikt, kto jest już znużony obserwowaniem sporu (co rozumiem), nie będzie zmuszony do czytania. Ja, niestety, muszę reagować i mieć miejsce na publikowanie zdania. Nie zrezygnuję nigdy z praw do wykonanej pracy i będę o nie walczył, nie pozwolę tym bardziej na powielanie kłamstw i pomówień oraz naruszanie mojej godności.

Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 25 lut 2016, 21:43

2016-02-25 | * DOMENA. Jutro lub pojutrze zacznie obowiązywać nowa domena. Może to wpłynąć na funkcjonowanie niektórych części serwisu, w miarę możliwości będę dostrajał go na tyle, aby był użyteczny w zakresie typowania.

* Po weekendzie planuję udostępnienie serwisu przejściowego (loginy, hasła, dane pozostają bez zmian, podstawowa funkcjonalność, możliwość dokończenia przygotowań do sezonu). Także w tym czasie opublikuję nowe zasady gry (przeliczanie spotkań). Ostatnim krokiem w tym przejściowym okresie będzie "otwarcie stadionów", umożliwiające przygotowanie ustawień na pierwsze mecze sezonu.

Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 28 lut 2016, 10:24
KLT pod starym adresem, przynajmniej na razie jak sie domyslam nie funkcjonuje. Zatem po rozmowie z pejcu zgodzilismy sie przypiac ten adres pod forum soccera a na jak długo to czas pokaże. Mysle, że wszyscy gracze forum graja w jakis klubach dawnego KLT :) . Decyzja chyba słuszna skoro nawet Młody się pojawił po latach :mrgreen:
Let's hope for the best and prepare for the worst ...

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 28 lut 2016, 14:16
mam pytanie co dalej z KLT będzie jakaś reaktywacja tamtego serwisu czy już raczej nie ma na co liczyć.
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 28 lut 2016, 14:28
MrDamian1992 napisał(a):mam pytanie co dalej z KLT będzie jakaś reaktywacja tamtego serwisu czy już raczej nie ma na co liczyć.

To juz pytanie do pejcu. Sam jestem ciekaw.
Let's hope for the best and prepare for the worst ...
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 29 lut 2016, 08:51

2016-02-27 | * HASŁO. Dzięki za zgłoszenia o problemach z odzyskaniem hasła. Tak, oczywiście wynikały ze zmiany domeny. W praktyce wystarczyło w linku aktywacyjnym podmienić adres domeny, ale oczywiście - to powinno działać od ręki, a nie być kwestią regulacji z Waszej strony. W tym momencie wszystko powinno działać, jak należy (testowałem, nie było kłopotu). Błąd może się pojawić, jeśli mail z linkiem wyląduje w Waszym "spamie" - to też zawsze warto sprawdzić. W przypadku dalszych komplikacji, piszcie. W miarę możliwości reaguję.

KOMUNIKAT

2016-02-28 | * OGÓLNIE. Chaos dominujący na stronie wymuszony jest zmianami i stałymi pracami. W poniedziałek nastąpi zamknięcie zestawu, opublikuję także zasady przeliczania spotkań. Dalsze zmiany w trakcie, cierpliwości.

* KOMUNIKATOR. Przypominam o zachowaniu w razie potrzeby zapisów z dotychczasowego komunikatora. Nowy system komunikatów pojawi się wkrótce.

* REJESTRACJE. Wyeliminowałem problem (podobny temu z odzyskiwaniem hasła) - rejestracja w serwisie "goladrenaliny". Od sobotniego wieczoru nie ma już przeszkód.

TyperTeam
TyperTeam

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 01 mar 2016, 19:42

2016-03-01 | * PRZELICZANIE. Wbrew zapowiedziom, publikację reguł jestem zmuszony przenieść z poniedziałku na jutro, czyli na środę. Co ważne: na boisku grają 11, zatem składy 15 osobowe na pewno się przydadzą. Nie będzie dużo więcej ustawień dla trenerów, natomiast ze względu na zmianę liczebności składu na typowo piłkarską, muszę przerobić moją wysłużoną graficznie i przygotowaną na 6 szatnię. Tymczasowo, będą to spartańskie warunki dla trenerów - ale przede wszystkim jasne, opisane. System nie będzie idealny, zarys bardziej, ale na pewno zupełnie nowe podejście. W sezonie będę go regulował (wersje), po sezonie przyjdzie czas na pełną wersję.

* SPRAWY LIGOWE Zgłoście proszę zespoły w środę, ponieważ muszę je jeszcze wkomponować w układ ligowy. Termin końcowy: godz. 18 w środę. Wygląda na to, że będzie nieparzysta liczba zespołów i jedna ekipa może zostać poza grą. W innych przypadkach (parzysta liczba zespołów) z pewnością uda się utworzyć komplet grup, nawet jeśli jedna z nich będzie mniej liczna.

* FORUM Chętnych zapraszam na forum zaprzyjaźnione z "goladrenaliną". Jest to forum zewnętrzne, nie będę się tam udzielał funkcjonalnie, jedynie jako szeregowy użytkownik. Adres: ga.fora24.pl
Od kołyski, aż po grób jedna pasja jeden klub! Zagłębie Lubin!
Obrazek
KLT Team
KLT Team

Gadu-Gadu:
1465690
PostNapisane: 02 mar 2016, 23:12
MrDamian1992 napisał(a):mam pytanie co dalej z KLT będzie jakaś reaktywacja tamtego serwisu czy już raczej nie ma na co liczyć.

Chciałbym odpalić KLT w nowej wersji. Sezon zasadniczy na zasadach przygotowanych do KLT2 a w okresie zimowym turnieje drużyn sześcioosobowych (halówka), jak dotychczas, ale na poprawionym silniku. Szukam ludzi chętnych do włączenia się do projektu i jego wspólnej realizacji. Pierwsze kroki z mojej strony to będzie właśnie poszukiwanie ludzi (kilka zgłoszeń już jest), uruchomienie projektu i przygotowanie silnika w arkuszu, do testów na forum.

Z KLT zaczynałem na forum Sportcomu i się udało, Forum-Soccer to jakby kontynuacja tamtego, więc liczę, że i tym razem się uda.
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 04 mar 2016, 10:52
goaladrenaline.net napisał(a):KOMUNIKAT

2016-03-03 | * Ps. PODPÓRKI I ZMIANA W ZESTAWIE. Podpórki dodane, można oddawać (poprawiać) typy. W zestawie zmienił się mecz do typowania.

* ZGŁOSZENIA LIGOWE. Na ten moment (okolice 16-tej) zgłoszono 42 zespoły co daje nam rozkład ligowy: (1)8 + (2)8+8 + (3)6+6 + (4)6. Gdyby zgłosiły się dwie pozostałe, które są w komplecie, rozkład ligowy przyjmie układ: (1)8 + (2)8+8 + (3)8+8 + (4)4. Tym razem nie będzie rozsyłania licencji, wieczorem - niestety, dopiero dziś - usiądę, i "przyklepię" to, co jest. Wahający się mają jeszcze parę godzin. Na podstawie zgłoszeń zespoły zostaną ułożone wg zwyczajnych zasad budowania lig w oparciu o awanse i spadki, itd., wstawione w tabele ligowe, wygenerowane zostaną terminarze. Tyle w temacie lig.

* MAILE. Nie jestem teraz w stanie reagować na wszystkie maile, przepraszam.

* PODPÓRKI. Słusznie przypomniano mi o podpórkach na ten zestaw i utrudnieniach ze względu na ich brak. Zatem, ogłaszam: jak najszybciej postaram się nadać podpórki. I teraz: nie będzie podpórek dynamicznych za zestaw jak wcześniej. Podpórki otrzymają: na cały sezon - najlepsi typerzy za 20 sezon, wskazani w newsie, który jest dostępny i tam jest lista, oraz użytkownik mfox (+1). Dodatkowo, za zestaw T na 1 kolejkę po +2 przysługuje zwycięzcom zestawów na pozycjach, i +1 dla typerów z 2 miejsca. Wyniki typowania zestawu ligowego wyznaczą podpórki dla liderów wg tej samej zasady, itd. do końca sezonu.

* REGUŁY MECZOWE. Publikacja przenoszona z terminu na termin. Dzisiaj - i nie będzie to kompletny opis. W tej chwili górę bierze mus przygotowania trenerom możliwości ustawienia 11 i taktyk (późny piątek, lub sobotni ranek - to będzie ciężki początek sezonu nie tylko dla Was) i oczywiście samego kodu dla reguł. Reguły faktycznie są nowe, odmienne, będzie to jednak na początek spora loteria - o tym w newsie, który wstawię dziś wieczorem. Tak, że nie ma powodu do dramatu - będziecie grać, lub nie, system będę regulował. Ps. Jeśli tylko uda dopracować mi się wszystko już na ten weekend, mecze będą przeliczane "na bieżąco" - ale tego nie obiecuję, jest to jednak element systemu GA. Poza tym, mecze rozgrywane są na stadionach - z kibicami. Czy mogę nie wyrobić z czasem? Tak. Ale zgłaszajcie się w komplecie i przynajmniej, jeżeli mi się uda, zagrajcie na początek - zobaczę, co dalej.

Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 05 mar 2016, 00:37

2016-03-04 | * PRZESUNIĘCIE STARTU ROZGRYWEK. Przesunięcie o tydzień (12-13.III). Przykro mi, muszę podjąć taką decyzję. Powody w kolejności dowolnej, ważne wszystkie razem: 1) Z uwagi na brak publikacji zasad, trenerzy zostaliby teraz postawieni w niewygodnej, loteryjnej sytuacji; 2) Mój pomysł na przeliczanie jest zbliżony w efektach do gry w piłkę, z wieloma dodatkami pozwalającymi ładnie raportować i przedstawiać wydarzenia, stąd jego wewnętrzna złożoność. Na ten weekend nie udostępniłbym reguł (i kodu) w takiej wersji, która mogłaby z drobnymi modyfikacjami stanowić podstawę na cały sezon (w oczekiwaniu na końcową realizację wersji) i po prostu takiej, która mnie satysfakcjonuje; 3) zwyczajnie, potrzebuję "resetu" na 1-2 dni od GA, za dużo spraw skumulowało się w krótkim czasie.

* CO DALEJ. 1) Bieżący zestaw ulega zmianie na treningowy; 2) Zestaw ligowy uwzględni podpórki wg zasad opisanych w czwartek, czyli podpórki za ubiegły sezon i podpórki dla miejsc 1-2 z bieżącego zestawu; 3) Przed ligą (przy okazji zamykania bieżącego zestawu) liczniki zmian pozycji zostaną wyzerowane a limit zmian ustawiony na 6 - to powinno ułatwić dopasowanie składów do nowych zasad gry; 4) Terminów na rozegranie sezonu wciąż wystarcza, chociaż mogą pojawić się 1-2 zestawy w środku tygodnia; 4) w poniedziałek, zamykając zestaw, uzupełnię medale dla graczy za 20 sezon.

* RÓŻNE. 1) Grupy ligowe przygotowane przez Enkido zostały wprowadzone i obowiązują (nie rozsyłałem licencji), ucieszę się, jeśli nikt nie zrezygnuje, ale chęć wycofania oczywiście uszanuję (możliwość: mail trenera w niedzielę lub poniedziałek); 2) Dziękuję tym, którzy w trakcie okresu przejściowego, i nie tylko, współpracują z GA - w rozmaity sposób. Równie mocno cieszy mnie "cicha obecność" typujących i trenerów - w tym właśnie widzę sens istnienia dla serwisu. Logujecie się w grze i typujecie, rywalizujecie na poziomie "sportowym". Forum zaprzyjaźnione jest wyróżnione w serwisie, nie blokowałem też żadnych wpisów o "miejscach zbiórki" w klubowych informacjach - macie zatem i swoje miejsca na rozmowy. O forum zintegrowanym z GA i komunikatorze serwisu (GAM) pisałem już niżej - minie jeszcze trochę czasu.

Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 mar 2016, 11:47

Rozgrywki ligowe odwołane

foriton | 2016-03-11 00:30:00
Rozgrywki ligowe odwołane. Planowałem zakończyć prace w piątek wieczorem, niestety, zostało mi tego zbyt wiele. W terminarzu jest miejsce na kolejne przesunięcie startu, nie chcę tego robić z przyczyn związanych i także niezwiązanych z serwisem.

Przykro mi - zawiodłem oczekiwania przygotowanych do sezonu zespołów. Mam nadzieję, że mimo tego pozostanie w serwisie, typując zestawy dodatkowe i będziecie stanowić trzon graczy nowej gry - kiedy będzie w pełni funkcjonalna.

Co dalej? Pozostawiam platformę do typowania, serwis będzie migrował do nowego wydania. Prace nad GA będę kontynuował z celem startu w nowym sezonie. Na pewno część zmian będzie dla Was nie do przyjęcia, innym przypadną do gustu. Odłożyłem też na czas po otwarciu rozgrywek oświadczenie dotyczące KLT. Teraz, na spokojnie, mogę je przygotować.

Wielkie podziękowania dla współpracujących ze mną osób.

Następna strona

Powrót do KLT