Filmy i seriale

Forum o wszystkim.

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 12 lis 2008, 12:29
Czyli co ostatnio ciekawego oglądaliście albo możecie polecić.

Ja oczywiście jak zwykle zacznę od seriali. Ale kilka nowości z USA jak zwykle bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło.

1. True Blood
Absolutnie najlepsza nowość tej jesieni. Serial HBO - a to mówi samo za siebie. A fabuła? Najkrócej mówiąc wampiry się ujawniły światu, mają nawet swoją partię polityczną, mają swoje prawa. Oczywiście nie wszystkim się to podoba. A całość oglądamy z perspektywy mieszkańców małego miasteczka w Louisianie.
Jak to w serialach HBO, mamy niesamowity klimat, spokojną dokładnie zaplanowaną akcję, sporo seksu i przemocy.

2. Fringe
Nowy serial J.J. Abramsa twórcy Lost. Specjalna grupa agentów FBI bada różne niezwykłe zjawiska. Co odcinek badają inną sprawę ale wszystko wydaje się być ze sobą powiązane. Jak to u Abramsa - zagadka goni zagadkę.

3. Life on Mars
Detektyw policji podczas wypadku cofa się do roku 1973. Pytanie co się stało? Czy jest w śpiączce a to wszystko mu się śni, czy może faktycznie cofnął się w czasie, a może 2008 rok był dla niego tylko iluzją. Bardzo ciekawy remake angielskiego serialu pod tym samym tytułem. Osobiście bardziej podoba mi się wersja US. Na uwagę zasługuje dobra obsada: Jason O'Mara, Michael Imperioli (Rodzina Soprano) czy Harvey Keitel, którego nie trzeba przedstawiać.
Tytuł serialu nawiązuje do piosenki Davida Bowie.

4. The Mentalist
Głowny bohater, kiedyś zarabiał jako medium, ale tak naprawdę nim nie jest. Po prostu jest niezwykle spostrzegawczy dzięki czemu mógł w łatwy sposób oszukiwać ludzi. Teraz współpracuje z policją.
Myślałem że będzie to kiepski klon Medium, a tymczasem wyszedł naprawdę świetny serial kryminalny. W Polsce można go oglądać tuż po premierze w USA na platformie N.
Administrator
Administrator
Gadu-Gadu:
8422281
PostNapisane: 12 lis 2008, 18:50
3. Life on Mars
Detektyw policji podczas wypadku cofa się do roku 1973. Pytanie co się stało? Czy jest w śpiączce a to wszystko mu się śni, czy może faktycznie cofnął się w czasie, a może 2008 rok był dla niego tylko iluzją. Bardzo ciekawy remake angielskiego serialu pod tym samym tytułem. Osobiście bardziej podoba mi się wersja US. Na uwagę zasługuje dobra obsada: Jason O'Mara, Michael Imperioli (Rodzina Soprano) czy Harvey Keitel, którego nie trzeba przedstawiać.
Tytuł serialu nawiązuje do piosenki Davida Bowie.

oj juz zacieram rece :D tylko kiedy bedzie u nas :ugeek:

KLT Team
KLT Team
Gadu-Gadu:
6219387
PostNapisane: 12 lis 2008, 19:10
Z Frigne'a widziałem bodajże 4 odcinki (wtedy co oglądałem więcej nie było) i po zapowiedzi szczerze powiedziawszy spodziewałem się czegoś lepszego, aczkolwiek nie narzekam ;) Wolałbym jakby to był serial, w którym poszczególne odcinki nie są aż tak ze sobą powiązane bo z tego co po tym 4 odcinkach zobaczyłem wszystko będzie się kręciło wokół jednej wielkiej korporacji zamieszanej w każde zjawisko paranormalne. Nie wiem ile ma zostać wydanych odcinków ale zapewne wszystkie obejrzę bo lubię taką tematykę filmów ;)
...:::OnLyWhItEsTaR:::...

" Święte Barwy Swe Wznieś,
I Zaśpiewaj tą Pieśń,
Niech Patrzy Cały Świat,
Jak Nasza Wisła Gra,
Więc...Naprzód w Bój,
Kochany Klubie Mój,
Przy Tobie Nasza Brać,
Na Wieki Będzie Trwać. "
Gadu-Gadu:
1903002
PostNapisane: 01 gru 2008, 14:32
Ostatnio oglądam serial Stary jak świat Stargate SG-1
O'Neill i spółka potrafią nieźle dać po garach gorąco polecam ten serial tylko szkoda,że już nie będzie 11 sezonu :( oraz to ż gen. Hammond czyli Don S. Davis odszedł już z tego świata "niech mu ziemia lekką będzie "In memoriam 2008" ;(
Moderator
Moderator
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 17 sty 2009, 21:00
Co byście powiedzieli na przeprowadzenie takiego głosowania na forum na najlepszy film wszech czasów? Każdy uczestnik głosowania podałby 10 jego zdaniem najlepszych filmów w kolejności od 1 do 10, gdzie film nr 1 dostałby 10 pkt, a film nr 10 dostałby 1 pkt. Ja bym z chęcią podliczył głosy. Co Wy na to?
"Pele i Maradona mają szczęście, że tyle chlałem, bo inaczej nikt by o nich nie słyszał"
George Best
Administrator
Administrator
Gadu-Gadu:
8422281
PostNapisane: 17 sty 2009, 22:08
jestem za chetnie zobaczę jakkie filmy cieszą się popularnością wśród naszych forumowiczów.
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 17 sty 2009, 22:48
Co prawda nie każdy z nas zobaczył dużo filmów, albo jakąś reprezentatywną część klasyki filmowej, ale też chętnie bym poznał jakie są filmowe gusta forumowiczów.
Fajnie Pawian że byś to przeprowadził. Myślę że to by się nadawało do przeprowadzenia w pokoju "Rozrywka".

Start Forum: 4 SIERPNIA 2002
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 17 sty 2009, 22:53
Ja nie weżnę udziału,gdyż zbyt mało filmów oglądałem. :)
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 17 sty 2009, 22:57
wislok napisał(a):Ja nie weżnę udziału,gdyż zbyt mało filmów oglądałem. :)

No nie no żeby nie było że przez mój post ludzie się będą wstydzili typować. Wiadomo że sprawdzamy jakie filmy widzieli i lubią forumowicze, a nie rozdajemy nagrody filmowe.
Ty wislok też na pewno jakieś swoje typy masz, nie wierze że żaden film ci się w życiu nie spodobał.

Start Forum: 4 SIERPNIA 2002
Moderator
Moderator
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 17 sty 2009, 23:14
mika napisał(a):
wislok napisał(a):Ja nie weżnę udziału,gdyż zbyt mało filmów oglądałem. :)

No nie no żeby nie było że przez mój post ludzie się będą wstydzili typować. Wiadomo że sprawdzamy jakie filmy widzieli i lubią forumowicze, a nie rozdajemy nagrody filmowe.
Ty wislok też na pewno jakieś swoje typy masz, nie wierze że żaden film ci się w życiu nie spodobał.

Dokładnie. Wislok, jakieś 10 filmów na pewno lubisz :P

Temat zamieszczę chyba w Hyde Parku. Widzę, że znajdą się chętni do typowania, więc zaraz go założę.
"Pele i Maradona mają szczęście, że tyle chlałem, bo inaczej nikt by o nich nie słyszał"
George Best

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 18 sty 2009, 12:35
Osobiście nie zagłosowałbym w takim rankingu bo po prostu zbyt dużo się widziało aby wybrać tylko 10 najlepszych.

Wystartowała druga połowa 4 i ostatniego sezonu Battlestar Galactica. Dobrze że amerykański Sci Fi Channel nadaje już w HD bo jakość jest teraz pierwsza klasa.

Polecam także Rescue Me. Na AXN leci już 3 sezon. Rewelacyjny serial o Nowojorskich strażakach, gdzie ich praca jest tak naprawdę tylko dodatkiem do serialu. Rewelacyjny dramatyczny serial z genialnym Dennisem Learym w roli głównej.

Natomiast 21 stycznia w ABC, oraz 28 stycznia w Polsce na platformie N startuje 5 sezon Lost.
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 09 lut 2009, 00:22
Przed chwilą wróciłem z kina, byłem na filmie "Idealny facet dla mojej dziewczyny", jest to naprawde super film, dawno się tak nie uśmiałem. Wszystkim naprawde bardzo gorąco polecam.
Obrazek
"Jeżeli Wisła trafi w eliminacjach do Ligi Mistrzów na drużynę z jednej z pięciu najsilniejszych lig Europy, to niezależnie od transferów będzie to walka gołej dupy z batem."
Tomasz Hajto o szansach mistrza Polski w europejskich pucharach.
KLT Team
KLT Team
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 lut 2009, 01:40
Oglądał ktoś z was film "Boisko bezdomnych" ? Jest to polski film z 2008 roku ,właśnie go ściągam i niewiem czy sie opłaca ;]
Obrazek
Obrazek
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 17 mar 2009, 11:19
oglada ktos "fringe" jesli nie to polecam :)
TyperTeam
TyperTeam
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 17 mar 2009, 23:52
Jak już o serialach mowa, to polecam Dr House. Wciągnąłem się niesamowicie. Dawno żaden serial tak mi nie przypadł do gustu.
ObrazekObrazek
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 18 mar 2009, 12:00
na doktora housa patrze tylko spontanicznie moja kobita uwielbia ten serial wiec niekiedy ogladam z nia nawet ciekawy napewno warty polecenia a jesli jestesmy juz przy lekarzach i szpitalach to jest taki fajny komediowy serial "scrubs" jaja na maksa rowniez warty obejzenia pozdrawiam

KLT Team
KLT Team
Gadu-Gadu:
6219387
PostNapisane: 18 mar 2009, 14:22
Z Fringa podobało mi się kilka pierwszych odcinków...potem już zaczęło mi się zdawać, że wszystko się kręci w okół chorób itp i znudził mi się ten serial. Aktualnie oglądam Flashpoint (o działaniu jednostki szybkiego reagowania), The Beast (o tajniakach) oraz Leverage (zespół ludzi pomaga osobą indywidualnym w walce z potężnymi korporacjami). Polecam wszystkie 3 + Wzór (Numb3rs) - leci chyba notorycznie na Polsacie ;)
...:::OnLyWhItEsTaR:::...

" Święte Barwy Swe Wznieś,
I Zaśpiewaj tą Pieśń,
Niech Patrzy Cały Świat,
Jak Nasza Wisła Gra,
Więc...Naprzód w Bój,
Kochany Klubie Mój,
Przy Tobie Nasza Brać,
Na Wieki Będzie Trwać. "
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 19 mar 2009, 12:22
Fringe po pierwszych odcinkach tez wydal mi sie nudny potem kontynuowalem bez przekonania ale obecnie tak sie wkrecilem w temat ze nie moge doczekac sie nastepnego odcinka
Następna strona

Powrót do Hyde Park