PIŁKA RĘCZNA

Forum o wszystkich dyscyplinach sportu z wyłączeniem piłki nożnej.
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 10 lis 2008, 23:51
Bardzo ciekawie wygląda w tym roku rywalizacja w naszej ekstraklasie szczypiorniaka. Z zagranicznych wojaży wrócił Wenta i oprócz naszej kadry podjął się także trenowania Vive Kielce. Jak mniemam tytuł mistrza rozstrzygnie sie w tym roku pomiedzy Vive a Wisłą Płock. Niestety Zagłębie Lubin, które dominowało w poprzednich latach w tym sezonie gra kiepsko.
Let's hope for the best and prepare for the worst ...
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 07 gru 2008, 22:50
Dzisiaj była święta wojna pomiędzy VIVE ,a Wisłą Płock. Wygrała drużyna z Kielc 30:27. Jednak ten mecz mnie osobiście bardzo zawiódł.Było bardzo dużo niewymuszonych błędów z obu stron,co na tym poziomie drużyn walczących o najwyższe laury nie powinno mieć miejsca.Obie zespoły miały bardzo długie przestoje i to była taka sinusoida. Szczególnie podobali mi się Podsiadło i Piwko z Vive,a z drugiej strony postrach siał Nat. Bardzo dobrze zaprezentował się nowy bramkarz Wisły ,który może wypchnąć na dobre z składu Wicharego. W zespole kieleckim zadebiutował Knudsen,jednak ciężko go oceniać,bo dopiero co pojawił się w zespole. Na koniec mila wiadomość. W Kielcach pobito rekord frekwencji na meczach polskiej ekstraklasy.Spotkanie obserwowało aż 4 tys.ludzi!!
Jedno z tego meczu na pewno wiadomo: obie ekipy jeszcze muszą sporo się napracować,bo gra nie była dobra z żadnej ze stron. Losy tytułu mistrzowskiego będą się ważyć do samego końca i w tej niezwykle wyrównanej bitwie pomiędzy VIVE,a Wisłą (myślę,że w finale) może mieć znaczenie ilość spotkań grana na własnym obiekcie. Dlatego tak istotne jest dla mnie kibica VIVE aby nasz zespół zajął po rundzie zasadniczej pierwszą lokatę.Jest tego celu bliski gdyż jego przewaga nad nafciarzami wynosi 4 punkty.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 06 sty 2009, 21:26
Już wkrótce w Polsce możemy mieć klub, który będzie w stanie nawiązać rywalizację z najlepszymi siódemkami Europy, a już na pewno wyjść z grupy w Lidze Mistrzów - czytamy w "Sporcie".
Wczoraj potwierdziła się bowiem sensacyjna informacja o transferze do Vive Kielce Mariusza Jurasika. Reprezentant Polski wybrany w 2007 roku do drużyny All Stars mistrzostw świata miał podobno mnóstwo ofert m.in. z Bundesligi, Szwajcarii, Hiszpanii i Słowenii, ale zdecydował się na powrót do Kielc, gdzie grał już w latach 1996-2000. Nie bez znaczenia był pewnie fakt, że trenerem Vive został doskonale znany Jurasikowi Bogdan Wenta.

Transfer Jurasika to dopiero pierwszy krok do wielkości Vive. Holdenderski prezes klubu Bertus Servaas zapowiada, że sprowadzi do Kielc jeszcze dwóch znakomitych zawodników.

Robi się niezwykle ciekawie. Niedługo w polskiej lidze może być walka z samym sobą.Servaas jeszcze niedawno miał opuszczać klub, teraz ładuje w niego sporą kasą. Wzrośnie presja na wyniki,bo gdyby mimo wszystko nie było rezultatu ,który zadowolił by prezesa to już nie będzie tak sielankowo.A jest on znany jako osoba strasznie porywcza,więc na cierpliwość nie ma co liczyć. Jednak dobrze by było gdyby kraj wicemistrzów świata dorobił się drużyny ,która mogła by nas reprezentować na europejskiej arenie,bo obecnie jest z tym bardzo źle.Przypomnę,że wcześniej przyszedł do nas Knudsen.
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 08 sty 2009, 13:54
Słyszałem wypowiedzi Wenty i wygląda to obiecująco, kasa zapewne jeszcze nia ta ale ambicje są co cieszy.
Myśle ze Polskie kluby winny stawiac na nasza młodzież i szukać talentów na Bałkanach i efekty bedą i to szybko !
Wislok, ile widzów pomieści hala w Kielcach ?
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 08 sty 2009, 19:01
piastdp napisał(a):Wislok, ile widzów pomieści hala w Kielcach ?

Dla pewności,żeby tutaj nie podać jakiś lekko nieprecyzyjnych danych sprawdziłem i oficjalny komunikat głosi,ze 3100.Z Wisłą jednak tych widzów było więcej bo dostawiono specjalne krzesełka na ten meczi chyba z tego co pamiętam to coś około 4 tys. Sprawdziłem i dokładnie to było 4185 osób.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 15 sty 2009, 23:28
Jutrro zaczyna się wielkie święto piłki ręcznej czyli MŚ.Niestety prognozy dla naszej kadry nie są najlepsze.Nasi w kontrolnym turnieju w Czechach zaprezentowali się dość średnio. Zajęli dopiero 3 miejsce wygrywając tylko 1 spotkanie. Nasza gra to były takie zrywy,martwią te przestoje. Nasz najlepszy bombardier jest bez formy,a jest on tak wartościowym graczem jak Ronaldo dla Manchesteru i to odbija się w sposób znaczący na reprezentacji. Innym ważnym nieobecnym będzie Grzegorz Tkaczyk,który po olimpiadzie postanowił zawiesić karierę reprezentacyjną. Niestety nie mamy godnego następcy. Innymi takimi ważnymi zawodnikami ,którzy weszli ostatnimi czasy do kadry jest Bartłomiej Jaszka i Jurkiewicz. Inne nowe twarze to Malcher i Daniel Żółtak z VIVE. Jednak nie sądzę by odegrali oni ważną rolę na MŚ.
Tak dla niezorientowanych dodam,że Polska gra w grupie C z Algerią,Rosją,Macedonią ,Tunezją i z Niemcami. Zwłaszcza spotkania z naszymi "odwiecznymi" przeciwnikami będą poważnym testem i wyznacznikiem tego,czego możemy się spodziewać .Do następnej rundy przechodzą po 3 zespoły z grupy.Pózniej utworzona zostanie nowa grupa z zespołami z grupy D z zaliczeniem wyników zespołów,które awansowały . Więc jeśli myślimy o dobrym wyniku,a takim będzie półfinał musimy osiągnąć korzystne rezultaty z Niemcami i Rosją. A Najprowdopodobniej będą to mistrzowie Europy Duńczycy i Norwegowie.
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 18 sty 2009, 11:23
Nasi piłkarze zaczeli turniej bardzo spokojnie.dali sie wyszumiec Algierczykom. Kazdy mogł zagrac w tym meczu i sie wykazać. Jak dla mnie dobrze ze zaczelismy z tak słabym przeciwnikiem, mysle ze wejdziemy dzieki temu dobrze w turniej. Dzisiaj mecz z Niemcami :) , zobaczymy co jesteśmy warci !
Ekstraklasa
Ekstraklasa
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 18 sty 2009, 13:37
Brawo , dziś zobaczymy co pokazą z nieco mocniejszym rywalem jakim jest Rosja.
MKS1945 ORZEŁ PRZEWORSK
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 18 sty 2009, 14:09
Tak dzisiaj jest Rosja,a w czwartek mecz z Niemcami. Obaj Ci przeciwnicy zagrali wczoraj ze sobą i padł remis 26:26. Nasi grali z słabszym rywalem,dobrym na rozgrzewkę. Najprawdopodobniej to spotkanie nie będzie miało wpływu na dalszą naszą rywalizację. Dzisiaj kto wie może najważniejszy mecz fazy grupowej,jak go wygramy to raczej już możemy być pewni,że zajmiemy co najmniej drugą lokatę w grupie.Inna sprawa,że zespół rosyjski może być obecnie silniejszy od niemieckiego,na co mogą wskazywać wyniki z igrzysk olimpijskich,gdzie Niemcy nie wyszli nawet z grupy. Nie wiem czy to zasłona dymna,trochę na pewno tak,ale gazety niemieckie piszą,że dalszy awans będzie sukcesem.
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 18 sty 2009, 14:45
Przed turniejem liczyłem że zajmiemy 2 miejsce, tuż za Niemcami. Jestem tego pewny że i tak wyjdziemy z grupy tylko zależy z którego miejsca. Nie wiem jak mam patrzeć na wysokie zwycięztwo z Algerią, bo nie wiem jak z tą drużyną będą grały inne drużyny, ale po tym spotkaniu patrzmy się raczej optymistycznie na poziom naszych szczypiornistów.
Obrazek
"Jeżeli Wisła trafi w eliminacjach do Ligi Mistrzów na drużynę z jednej z pięciu najsilniejszych lig Europy, to niezależnie od transferów będzie to walka gołej dupy z batem."
Tomasz Hajto o szansach mistrza Polski w europejskich pucharach.
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 18 sty 2009, 22:14
Brawo chłopaki za dzisiejszy mecz, głownie za to ze potrafili psychicznie wytrzymac przewagi Rosjan, wielkie brawa dla Szmala !!!
Wypiłem mnóstwo piwa podczas tego meczu ale dramaturgia była duża.
Aby nie popadac w euforie trzeba powiedziec iż sędziowie nie przepadali za Rosjanami :) Niestety umkneło mi kto sędziował :P
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 18 sty 2009, 22:26
Szmal!! Szmal!! i jeszcze raz Szmal!! Wygraliśmy mecz,którego nie mieliśmy prawa wygrać. Rosjanie nie strzelili chyba 6 rzutów karnych,co jest po prostu karygodne. Lepiej mieć jednego etatowego zawodnika niż niech każdy sobie spróbuje. Nasi grali bardzo słabo w ataku pozycyjnym i tylko ciągłe kary Rosjan(widać,ze to jest problem tej drużyny-aż dwie czerwone kartki) . Niesamowicie emocjonujący mecz,nasi zagrali słabe spotkanie,bo grając z przewagą dwóch graczy nie strzelić bramki. Ale ważne,że ten zespół potrafi wygrywać gdy gramy słabo.To jest sztuka.Mam nadzieję,że w następnych meczach będzie już lepiej.W innym meczu naszej grupy Niemcy męczyli się z Tunezją,ale wygrali.Musimy uważać na tego rywala. W innym ciekawym dziś spotkaniu w grupie B moim zdaniem najmocniejszej Szwecja pokonała Koreę Południową 31:25,co powoduje,że ten zespół stracił już raczej szansę awansu. W tej grupie grają jeszcze Chorwacja,Hiszpania,a także dwaj outsfiederzy czyli Kuwejt i Kuba. W meczu zespołu,który będzie naszym rywalem w drugiej fazie Norwegia odniosła drugie bardzo wyraźne zwycięstwo,tym razem z Brazylią 39:21. Turniej jak na razie przebiega bez niespodzianek.Mamy ciekawe spotkania,jednak także takie bez historii jak z zespołami z Afryki czy z Azji. Prawdziwe emocje zaczną się w drugiej rundzie,gdzie będziemy mieli już raczej same mocne ekipy. A pretendentów do medali jest sporo: Chorwacja,Francja,Hiszpania,Polska,Dania,Szwecja,Niemcy. A groźni będą jeszcze Rosjanie czy Norwedzy.
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 18 sty 2009, 22:50
Wielkie emocje i wielka radość na końcu, choć wcześniej można było zwątpić...
Rzeczywiście nie był to najlepszy mecz naszej reprezentacji, słaba skuteczność, za mało gry kombinacyjnej. na szczęścia znakomity mecz zagrał Szmal - zwłaszcza w drugiej połowie. Słusznie też Starowicz zauważył Wleklaka który podejmował ważne i skuteczne działania w tym meczu.
Najbardziej zapadły mi w pamięć z tego meczu: akcja która dała nam 21 bramkę - tą rzuconą przez Jureckiego bardzo efektownie, i obrona chyba ostatniego rzutu karnego przez Szmala. Tuż przed rzutem wybiegł szybko z bramki i przy ujęciu zza pleców rzucającego widać było jak wielki się naglę zrobił w stosunku do bramki.

Start Forum: 4 SIERPNIA 2002

KLT Team
KLT Team
Gadu-Gadu:
6219387
PostNapisane: 18 sty 2009, 23:18
Mecz naprawdę niesamowity.. Wyjście na prowadzenie dopiero bodajże w 51minucie mogło podciąć skrzydła Rosjanom...i podcięło. Głupie faule dały się im w znaki w postaci dwóch czerwieni. To jest sztuka wygrać mecz nie potrafiąc czasami minutami zdobywać bramek. Bardzo dobra defensywa w tym znakomita gra Szmala ;) Ale trzeba zauważyć, że bramkarz Rosjan też wyczyniał cuda w bramce... Tylu słupków i poprzeczek w piłce ręcznej już dawno nie widziałem. Momentami co rzut to była słupek bądź poprzeczka, mogło to załamać. Na szczęście się udało. Ale to dopiero początek przed nami jeszcze Macedonia( wygrała podobnie z Algierią jak my; Tunezja, która za to wygrała z Macedonią i napsuła krwi Niemcą i... Niemcy, mam nadzieje, że mecz o pierwsze miejsce w tabeli ;) )
...:::OnLyWhItEsTaR:::...

" Święte Barwy Swe Wznieś,
I Zaśpiewaj tą Pieśń,
Niech Patrzy Cały Świat,
Jak Nasza Wisła Gra,
Więc...Naprzód w Bój,
Kochany Klubie Mój,
Przy Tobie Nasza Brać,
Na Wieki Będzie Trwać. "
Ekstraklasa
Ekstraklasa
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 19 sty 2009, 00:48
Brawo dla naszych szczypiornistów ,gra nie była rewelacyjna ale liczy się zwycięstwo ,Rosjanie zapłacili utratą sił po meczu z Niemcami ,ale przyznać im trzeba ze zaczeli rewelacyjnie ,ale w sumie liczyć się efekt koncowy nie początkowy .Teraz przed naszymi szczypiornistami jeszcze trudne mecze jutro byc moze najłatwiejszy z trzech z Macedonią ale z Tunezją i Niemcami nie będzie już tak łatwo dziś Tunezja pokazała Niemcom jak się gra,choć poległa 2 bramkami.
MKS1945 ORZEŁ PRZEWORSK
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 19 sty 2009, 01:12
Dużo błędów, dużo strat, ale mieliśmy dziś doskonałego Szmala. Ile on nam piłek wybronił. Jestem troche zdziwiony, tak słaba gra a pokonaliśmy Rosjanów. Niespodziewałem się. Gdy by miał wyróżnić kogoś poza Szmalem byłby to Michał Lijewski, włożył dużo serca i grał naprawde ciekawie.
Obrazek
"Jeżeli Wisła trafi w eliminacjach do Ligi Mistrzów na drużynę z jednej z pięciu najsilniejszych lig Europy, to niezależnie od transferów będzie to walka gołej dupy z batem."
Tomasz Hajto o szansach mistrza Polski w europejskich pucharach.
TyperTeam
TyperTeam

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 19 sty 2009, 08:22
Polacy wygrali mecz, którego nie powinni wygrać. Gdyby nie Szmal na bramce to byłby pogrom. Nasi razili nieskutecznością. Jednak nikt już nie będzie patrzył na grę (może tylko trener) gdyż Polacy dopisali do swojego dorobku punkty. Brawo.

Gadu-Gadu:
10024152
PostNapisane: 19 sty 2009, 09:55
Ta, dzisiaj mecz z chyba przeciętną Macedonią, a jutro i pojutrze wielkie emocje z Tunezją i Szwabami. Pizza Planet naprzeciwko będzie zapełniona chyba jak rok temu, tzn. trzeba było iśc do baru obok Biedronki :D
Następna strona

Powrót do Sport