Polska polityka

Forum o wszystkim.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 lis 2008, 11:41
Tutaj dyskutujemy o polityce. Tematyką główną jest polska polityka.
Dzisiaj odbywa się wielka gala u Prezydenta. Najpierw miał być bal na około chyba 40 głów całego świata. Ostatecznie ma być obecnych 16 przywódców państw i rządów. Większe emocje wywołują jednak dwie inne sprawy.Brak prawie całego polskiego rządu na tej gali pomimo zaproszenia i brak takowego dla Lecha Wałęsy,który jest postacią wielce zasłużoną dla polskiej niepodległości,co prawda w innym okresie.Szkoda,że politycy nie umią przy tak ważnej uroczystości jak 90 rocznica odzyskania niepodległości odłożyć na bok własne urazy i ambicje.
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 lis 2008, 11:47
Jesli by Kaczyński zapraszał Wałęse na swoje imieniny to rozumiem (ma uraze nie ma ochoty to jego prywatna impreza, zaprasza kogo chce) ale on organizuje ta uroczystośc jako PREZYDENT POLSKI !!!. Nistety tu wychodzi jego "małość" i nie chodzi tutaj tylko o posture fizyczna.
Let's hope for the best and prepare for the worst ...

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 lis 2008, 16:05
nie kopie sie lezacego... a PiS niestety padl i lezac sie rozklada... Ostatni tydzien przypomnial wszystkim, ktorzy juz zapomnieli dlaczego ci panstwo dostali zolta kartke. Patrze z podziwem na to co sie dzieje w Ameryce i zastanawiam sie czy to tak duzo trzeba by w sprawach najistotniejszych nie pokazywac podzialow i nie budowac nowych, nie dzielic na "tych ktorzy stoja z nami i tych, ktorzy stoja tam gdzie kiedys stalo ZOMO". Czyjest mozliwe zeby bez zapielkosci i jadu spotkac sie w takim dniu jak dzisiaj uznajac, ze dorobek lat minionych jest dorobkiem chcac nie chac calego naszego narodu i mimo wielu roznic pogladow na rozne sprawy mozna docenic siebie nawzajem i wklad politycznego rywala w zbudowania wolnej Polski.
CIesze sie tez w dniu dzisiejszym z faktu, ze historia tak madrze karty rozdala, ze Kaczynscy zaczeli juz rzadzic po naszym wejsciu do UE bo gdybysmy byli jeszcze przed to z cala pewnoscia bylibysmy poza nia.
zapraszam na nową stronę klubową http://vulelehutu.futbolowo.pl

Ratunku!...
Proszę opuścić teren zagrożony!
Ratunku!...
Alarm! Na terenie całych Stanów rozpoczęła się
Inwazja waranów!
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 lis 2008, 21:20
Szczerze mowiac nasza polityka, to ja juz sie przestalem w ogole interesowac. Czy PO czy PiS, nie ma roznicy w tym co robia. Jedynie w tym jak sie prezentuje ich nierobstwo. Wole tak jak jest teraz, przynajmniej jest jako taki spokoj i nie osmieszamy sie na arenie miedzynarodowej o ile w dyskusje nie wlacza sie nasz prezydent. Co najgorsze nie widac ugrupowania, ktore mogloby skutecznie przejac wladze i cos w tym kraju zmienic. To samo tyczy sie prezydenta. Nie widze nikogo oprocz Sikorskiego, ktory moglby reprezentowac nasz kraj. Problem polega na tym, ze zamiast Sikorskiego na plakatach widziec bedziemy twarz Donalda.
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 lis 2008, 22:00
Ja wierze że takim człowiekiem bedzie obecny prezydent Rafał Dutkiewicz, oczywiście jak go nie zaszczują, w czym prym wiodą zwolennicy Tuska niestety.
TyperTeam
TyperTeam
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 lis 2008, 22:12
piastdp napisał(a):Jesli by Kaczyński zapraszał Wałęse na swoje imieniny to rozumiem (ma uraze nie ma ochoty to jego prywatna impreza, zaprasza kogo chce) ale on organizuje ta uroczystośc jako PREZYDENT POLSKI !!!. Nistety tu wychodzi jego "małość" i nie chodzi tutaj tylko o posture fizyczna.

Ten człowiek jest zaprzeczeniem patrioty i katolika. Chyba tylko on sam rozumie swoje zachowanie. Nawet na świecie byli zdumieni, że Lech nie jest zaproszony. Po prostu szlag człowieka trafia, gdy pomyśli, że go ludzie wybrali (chociaż dziwnym trafem, kogo nie spytam, to głosował na Tuska - ale to inna bajka). Facet mnie drażni, bo nie rozumiem, jak można obnosić się tak ze swoją wiarą, a później gadać rzeczy w stylu, że nie odetchnie póki Jaruzelski nie wyląduje w więzieniu. U nas, jak w Rosji, tam Putin steruje Miedwiediewem, a u nas Jarek - Lechem.
Obrazek
Doing easily what others find difficult is talent; doing what is impossible for talent is genius.
Henri-Frédéric Amiel
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 lis 2008, 23:06
Ja wierze że takim człowiekiem bedzie obecny prezydent Rafał Dutkiewicz, oczywiście jak go nie zaszczują, w czym prym wiodą zwolennicy Tuska niestety.

A czy on nie jest przypadkiem bezpartyjny?
Administrator
Administrator
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 lis 2008, 23:18
AJ_02 napisał(a):Ten człowiek jest zaprzeczeniem patrioty i katolika

Gruba pomyłka a juz wyjasniam dlaczego będąc Prezydentem Warszawy własnie On nadał Powstaniu Warszawskiemu rangę narodową które to powstanie było kością w gardle komunistów po 45 roku.
reszty mi się w tej chwili nie chce tłumaczyć co i jak niemniej nadmienię tylko że nie głosowałem L.K co nie zmienia faktu że jest większym patryjota niż L.W.
„Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński

„Żadne społeczeństwo nie ostoi się bez moralności, a niemożliwa jest żadna prawdziwa moralność bez religii. Tylko religia daje państwu silną i trwałą podstawę. ”

Napoleon

Kibolskie bydło (...). Nie mają głów, ale łby, nie mają szyj, ale karki. Tomasz lis o kibicach :)
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 lis 2008, 23:32
Przema, Dutkiewicz jeszcze jest bezpartyjny ale poniewaz jest zblizony poglądowo do PO to stanowi wielkie zagrożenie dla Tuska.

Jerry nie dobijaj mnie stwierdzeniami kto jest większym a kto mniejszym patriota bo ostatnio przechwalanie sie czy raczej przekrzykiwanie w tej kwestii wsród naszych polityków przeszło wszelkie granice. Ja oczekuje od rządzących zdrowo-rozsądkowego myślenie, przewidywanie i skutecznego działania a nie słuchania kto ile siedział, wiecej wycierpiał i ma piekniejsza karte komabatacką bo mnie osobiscie tokoło d... lata.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 lis 2008, 23:35
Oj nie wydaje mi sie zeby Dutkiewicz byl w stanie zagrozic Tuskowi. Na pewno nie bedzie startowal z listy PO, w koncu Donald marzy o tym aby wprowadzic sie na Krakowskie Przedmiescie. A bezpartyjny kandydat z gory skazany jest na pozarcie.
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 lis 2008, 23:41
Patrzac z dzisiejszej perspektywy tak ale ... jak nasze 2 "wybitne" postacie czyli Lech Kaczynski i Donald Tusk w takim tempie jak do tej pory bedą robiły z siebie buraków to za 2,5 roku nie gwarantuje im sukcesu.
Administrator
Administrator
Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 lis 2008, 23:43
piastdp napisał(a):Jerry nie dobijaj mnie stwierdzeniami kto jest większym a kto mniejszym patriota

Stwierdzene i jak sama nazwa wskazuje mówienie o stwierdzeniu, a ja nic takieo nie stwierdziłem jedyniem napisałem że LK naprawił błąd i wypromował rangę państwową dla Powstania Warszawskiego które było pomijane w naszej ostatniej historii czyli 50 ostatnich lat - i nikt inny tego nie zrobił tylko właśnie LK
„Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński

„Żadne społeczeństwo nie ostoi się bez moralności, a niemożliwa jest żadna prawdziwa moralność bez religii. Tylko religia daje państwu silną i trwałą podstawę. ”

Napoleon

Kibolskie bydło (...). Nie mają głów, ale łby, nie mają szyj, ale karki. Tomasz lis o kibicach :)
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 11 lis 2008, 23:47
Jerry napisał(a):
piastdp napisał(a):Jerry nie dobijaj mnie stwierdzeniami kto jest większym a kto mniejszym patriota

Stwierdzenei jak sama nazwa wskazuje móiw o stierdzeniu a ja nic takieo nie stwierdziłem jedyniem napisałem że L>K stworzył rangę państwową dla Powstania Warszawskiego które było pomijane w naszej ostatniej historii czyli 50 ostatnich lat - i nikt inny tego nie zrobił tylko właśnie LK

Spokojnie ;) to takie przejezyczenie.

Tak na marginesie obecnie cała Polska za najwiekszego patriote i twórce Polski niepodległej po okresie zaborów uwaza Piłsudskiego (oczywiscie słusznie) który był swego czasu niemieckim agentem.Dzisiaj pewnie IPN pokazał by Mu gdzie jego miejsce ...
Administrator
Administrator
Gadu-Gadu:
8422281
PostNapisane: 12 lis 2008, 17:45
Przema napisał(a):Nie widze nikogo oprocz Sikorskiego, ktory moglby reprezentowac nasz kraj.

i kompromitować nas mówiąc, że Obama ma polskie korzenie, bo jak to powiedział Sikorski: "jego dziadek zjadł polskiego misjonarza" ;]
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 12 lis 2008, 17:55
Wiekszej kompromitajci niz teraz byc nie moze.
Administrator
Administrator
Gadu-Gadu:
8422281
PostNapisane: 16 lis 2008, 12:52
taka ciekawostka.

Nawet osoby dostrzegające brak konkretnych efektów rządów PO mówią o zmianie na lepsze w komunikacji społecznej. W odróżnieniu od języka PiS-u, który miał być szczególnie brutalny, język PO ma być światły i elegancki.

Monika Olejnik: "Duży plus należy się premierowi za uspokojenie języka debaty publicznej, w której nie ma już takiego ładunku nienawiści i napięcia jak przez ostatnie lata. Rząd składa się wreszcie z ludzi eleganckich". Paweł Kukiz: "Z języka debaty publicznej zniknęły nienawiść i chamstwo. Są oczywiście niechlubne wyjątki od tej zasady - jak choćby wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski i (...) poseł Janusz Palikot (...) - ale to jest margines". Czyli z wyjątkiem dwóch posłów, traktowanych przecież przez dziennikarzy z przymrużeniem oka, wszystko gra. Zatem, panie Kukiz, mam zagadkę. Kto o samorządowcach mówił: "leniwi, głupcy, debile"? Kto polityków opozycji porównał do "hien cmentarnych"? Kto mówił o "popłuczynach po endecji" jako o grupie dominującej w IPN? Kto o badaczach pracujących nad naukową książką mówił, że "zostaną z tego bezlitośnie rozliczeni"? Odpowiadam - po kolei byli to: min. sportu M. Drzewiecki, min. zdrowia E. Kopacz, marszałek B. Komorowski i sam premier D. Tusk.

Skąd zatem złudzenie platformianej elegancji? [W naszych umysłach nie zostaje to, co naprawdę rzeczywiste, ale to, co przez medialne pudła rezonansowe jest najczęściej powtarzane. Każde potknięcie Kaczyńskich nagłaśniać bez ograniczeń; wpadki ludzi PO wyciszać! Ta dyrektywa działa. Co z tego, że tak naprawdę politycy PO są tak samo eleganccy, jak Doda subtelna? Czy to jeden z obiecanych cudów? Tak. Cud medialnej manipulacji. Wbrew tym, co uważają, że politycy PO przede wszystkim wyróżniają się nicnierobieniem, sądzę, że istnieją pozapropagandowe owoce rządów PO. Do owoców tych należy obniżenie standardów życia publicznego. Oto przykłady. Krzysztof Bondaryk, mianowany przez premiera Tuska szefem największej tajnej służby (ABW), funkcjonuje w warunkach jawnego konfliktu interesów (przed objęciem tej funkcji pracował w firmach, których aktywność była przedmiotem zainteresowania Agencji). Obniżenie standardów polega i na tym, iż po raz pierwszy od 1989 r. ktoś głęboko zaangażowany w biznes przejął kierownictwo tak newralgicznej instytucji jak tajna służba.

Nowy poziom osiągnął cynizm polityczny - wyparcie spraw ważnych dla obywateli przez propagandę i taktykę gry z mediami i wyborcami. Dzieje się to przy radosnej współpracy tzw. poważnych mediów. Plan PO jest prosty (na razie skuteczny): gospodarka kula się sama - więc lud ma chleb; naszym zadaniem jest zatem troska o igrzyska. Podstawowy klucz na igrzyska to kreacja negatywnego elektoratu głównego konkurenta PO, tj. braci Kaczyńskich. PO tak się zapędziła w atakach na Lecha Kaczyńskiego, że nie zauważa, iż jej działania grożą erozją urzędu prezydenckiego jako takiego. To rażące, że gra o pozbawienie prawomocności i słuszności wszelkich posunięć Kancelarii Prezydenta rozciągnęła się - jak stało się w przypadku obchodów święta 11 listopada - w podważanie symboli narodowych.

Czy znaczy to, że wśród członków PO nie ma patriotów? Patrioci są. Wygląda jednak na to, że nie zdają sobie sprawy, że igranie ze zbiorową wyobraźnią wytwarza trwałe efekty uboczne o wiele bardziej szkodliwe, niż widać to w krótkiej perspektywie. Żeby nie stało się tak, że część pustych foteli na gali niepodległościowej będzie smętnym symbolem kryzysu polskości w ogóle. Bo czyż nie do tego, z każdą wymyślaną na potrzeby mediów "opowieścią", przyczynia się cyniczna propaganda PO? Z każdym przeciekiem, który ma dać pokarm dziennikarzom, by tylko samodzielnie nie próbowali drążyć spraw naprawdę ważnych dla kraju?

Andrzej Zybertowicz

Socjolog, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, doradca prezydenta ds. bezpieczeństwa. Ma 54 lata
Administrator
Administrator

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 16 lis 2008, 13:38
Jak dla mnie kompletnie nietrafiona analiza obecnej sytuacji politycznej w Polsce.
Ludzie nie są głupi, czytają, oglądaja i wyciągają wnioski. PO traci pomału poparcie, gdyz nie wywiązuje się z tego co obiecało. Teraz zarówno PO i Pis są kopane przez media, gdyz dłużej braku kompetencji PO nie dało się ukryc. Coraz więcej pisze sie i mói o aferach związanych z ludzmi PO. PiS samo jest sobie winne jeśli chodzi o ich wizerunek (wystarczy wspomniec zachowanie prezydenta u Olejnik, czy Kurskiego :D po prostu słoma w butach). Poza tym zauważam że im „mniej” Jarosława Kaczyńskiego w mediach tym wieksze poparcie dla PiS :) co potwierdza moje stare twierdzenie ze głównym problem PiS jest jego prezes, osoba zadufana, zapatrzona w siebie i przemądrzała. Tuska nie lubie ale trzeba powiedziec że „waży” on słowa, które wypowiada, za to JK zawsze komus przypnie łatke i wbije szpile, stad ten wizerunek.
Ekstraklasa
Ekstraklasa

Gadu-Gadu:
0
PostNapisane: 16 lis 2008, 17:44
Zybertowicza nie ma co cytować.On jest wyraźnie określony po jednej ze stron.
Następna strona

Powrót do Hyde Park